EXCURSIEVERSLAGEN distel Fluitekruid Witte klaver Zilverschoon Klaproos Paardebloem Kaagwinde Kraailook Beemdkroon Late guldenroe Vogelmelk, en E.Steijns, Kloo Kleine brandnetel Rode klaver Avondkoekoeksbloem Boerewormkruid Gewone ereprijs Raket Bijvoet Hondsdraf de, ontsnapt uit de tuin van het weekendhuisje, in de tuin van het weekendhuisje: Kaardebol. sterzande Zwaluwtong Witte Krodde Rode ogentroost Heggedoornzaad Glad walstro Nachtschade Harig knopkruid Herderstasje AVONDZITEXCURSIE SCHULPENHOEKJE 4 SEPTEMBER 1980 Na eerst enige tijd in het gras gezeten te hebben vertrokken we te 19-00 uur olv. B.Grootjans met z'n vieren (toch weer zo weinig mensen voor deze mooie zonnige avond) over de zeedijk naar het Schulpenhoekje tussen Terneuzen en Griete. Wat aanvankelijk als zitexcursie bedoeld was, werd toch een wandelexcursie. Het droog geval len strandje werd vrij druk bezocht., door vogels. Die noteerden we en daarna besteedden we aan dacht aan de diverse wieren, dit vast als voor proefje op de cursus veldbiologieOok de golf breker liet ons veel leuke dingen zien, ook di verse soorten schelpen trokken onze aandacht. Tot het er te donker voor werd, telden we aan het Schulpenhoekje de aantallen vogels. Dank aan de excursieleider voor de leerzame en leuke avond. Waargenomen vogels: Scholekster 30, Houtduif 3, Bontbekplevier 17, Wulp 50, Regenwulp 10, Steenloper 1, Graspieper 6, Kokmeeuw 200, Wilde eend 1, Grote mantelmeeuw 1, Kleine mantelmeeuw 1, Zilvermeeuw 3, Groenpootruiter 3, Bonte strandloper 40, Huis zwaluw 6, Tureluur 1, Witte kwikstaart 1, Blauwe reiger 1. Planten: Kleine zeeeik, Blaaswier, Knotswier, Zeesla, Engels slijkgras, Spiesbladmelde 1 06

de Steltkluut | 1981 | | pagina 34