Daardoor kwamen ook planten-liefhebbers en zomaarlandschapge- nieters ten volle aan hun trekken. Waargenomen vogels: Fuut 1, Dodaars 2, Blauwe reiger 1Wilde eend 30, Wintertaling 30, Smient 24, Slobeend 35, Grauwe gans 30, Knob belzwaan 1 juv. Buizerd 2, Torenvalk 2, Patrijs 4, Fazant 8, Waterhoen 10-tal, Meerkoet 10-tal, Kievit 10-tallen, Watersnip 1, Wulp 6, Witgatje 2, Zwarte ruiter 20, Kluut 5, Zilvermeeuw 10- tallen, Kokmeeuw idem, Holenduif 550, Houtduif 800, Grote bonte specht 1Veldleeuwerik 20, Graspieper 5, Winterkoning, Kramsvogel 5, Koper wiek 4, Merel 5, Roodborst 1, Goudhaantje 2, Koolmees, Pimpelmees, Putter 10 a 15, Vink 7, Spreeuw 100-den, Zwarte kraai 10-tal Roek 2, Kauw 1, Ekster 20, Vlaamse gaai 3, totaal 44 soorten. Hogere planten: Wilde liguster, Kardinaalsmuts, Hop, Hegge- doornzaad, Vlasbekje, Gewone teunisbloem, Robertskruid, Breedbladige wespenorchis, Gewone hennepnetel, Gewoon nagel- kruid, Gladwalstro, Bitterzoet, Grote weegbree, Kruipende bo terbloem, Engels raaigras, Zwarte nachtschade, Fioringras, Vogelmuur, Witte klaver, Waterkers, Blaartrekkende boterbloem, Madelitfje, Rode waterereprijs, Gewone hoornbloen, Zilverschoon, Echte witbol, Greppelrus, Melkkruid, Behaarde boterbloem, akkerdistel, Straatgras, Ruw beemdgras, Kweek, Pinksterbloem, Zeezuring, Zulte, HerfstleeuwetandMoeraswalstroPerzikkruid, Kamgras, Watermunt, Paardebloem, Mannagras, Zachte ooievaars- bek, Riet, Asperge, Reigersbek, Brunei (massaal), Hondsdraf (massaal), Witte dovenetel, Avond-ikoekkoeksbloem, Kleine brandnetel, Heggerank, Wilgenroosje, Rode Kornoelje, Vlier, Meidoorn, Braam, Sint Janskruid, Bijvoet, Canadapopulier, Spar, Schiet- water en grauwe wilg, Zomereik, Vogelkers, Noordse esdoorn, Hazelaar, Hondsroos, Esdoorn, Slee doorn, Zachte ooievaarsbek. Voorts: Mol, Egel (dood), Koniin, uitwerpselen Bunzing, Elfenbankje, Geschubde inktzwam, Rosse populierenboleetGrote parasolzwam, Elfenbankje Zwavelzwam. Samengesteld uit aantekeningen van P.Maas, B.Grootjans en G.Sponselee PUTTING. 13 DECEMBER 1980. De weersomstandigheden op zaterdag de dertiende waren niet ideaal voor een excursie: harde wind windkracht 7 tot 8, temperatuur enkele graden boven nul en een grauwe hemel waaruit af en toe regenvlagen kwamen. Desondanks ging een elftal wandelaars welgemoed op pad om de vogels van De Vo gel en de Putting te bekijken. Aan de Vogel gekomen bleek dat er schuimkopjes op de golven stonden, maar ook dat er veel eenden op het water waren. Determinatie was door de om standigheden zeer lastig, maar het merendeel was Wilde Eend 1 08

de Steltkluut | 1981 | | pagina 36