JACHTWET Perioden waarin de jacht geopend is BEHOUDENS WIJZIGINGENSITUATIE FEBRUARI 1981. Patrijzen Fazantehanen Fazantehennen Houtsnippen waterwild Van 1 september tot en met 31 december daaraan volgend Van 1 5 oktober tot en met 31 januari daaraanvol gend Van 1 5 oktober tot en met 31 december daaraan volgend Van 1 5 oktober tot en met 3 1 januari daaraanvol gend Van 1 5 oktober tot en met 31 december daaraan volgend klein wild Grauwe ganzen, kol- en rietganzen, behalve kleine rietganzen Wilde eenden (Anas pla- tyrhynchos) Meerkoeten, slobeenden en wintertalingen Smienten, pijlstaarten, ta fel-. krak-, topper- en kuif- eenden Van 1 september tot en met 31 januari daaraanvol gend doch uitsluitend gedurende dat gedeelte van het etmaal dat gelegen is tussen een half uur vóór zonsopgang en des voormiddags 10 uur Van 24 juli tot en met 31 januari daaraanvolgend Van 1 8 augustus tot en met 31 januari daaraanvol gend Van 1 september tot en met 31 januari daaraanvol gend Van 1 8 augustus tot en met 31 januari daaraanvol gend Bunzings, hermelijnen en wezels Houtduiven, zwarte kraaien, kauwen, eksters, konijnen, vossen en ver wilderde katten Vlaamse gaaien Watersnippen Goudplevieren Van 1 5 juli tot en met 1 5 februari daaraanvolgend overig wild Van 1 november tot en met 31 december daaraan volgend Van 1 januari tot en met 31 december daaraanvol gend Van 1 5 juli tot en met 30 april daaraanvolgend l&t Op.' a De jacht op alle soorten waterwild door middel van mechanische en/of elektri sche lokinstrumenten is niet geopend b De jacht door middel van geregistreerde eendenkooien is slechts geopend op wilde eenden (Anas platyrhynchos) en wel van 24 juli tot en met 1 3 februari daaraanvolgend slobeenden en wintertalingen en wel van 1 8 augustus tot en met 31 januari daaraanvolgend smienten en pijlstaarten en wel van 1 september tot en met 31 januari daaraan volgend Gedurende de gesloten jachttijd (voor de niet in de tabel staande soorten dus het gehele jaar) is het wild door de Jachtwet beschermd: men mag de dieren niet opsporen, bemachtigen of doden of pogingen daartoe doen. Het is verboden levend of dood wild, gedurende het tijdvak vanaf de elfde dag na de sluiting tot de opening Qan de jacht op dat wild, onder zich te hebben, te koop aan te bieden, te verkopen of af te leveren. 110

de Steltkluut | 1981 | | pagina 38