DE WEELKENS BIJ CLINGE Waargenomen soorten, die niet "bij de kreek broeden: Purperreiger, 1 waarnem. in april.Kokmeeuw, steeds enkele ex. Blauwe reiger, regelmatig aanwezig. Knobbelzwaan, enige tijd 1 ex. Turkse tortel, een enkele Buizerd, eind v.d.zomer steeds keer overvliegend, aanwezig. Gierzwaluw, vooral na broed- Blauwe kiekendief, 1 ex. voorjaarseizoen grote groepen. Torenvalk, regelmatig jagend Kramsvogel, doortrekker Scholekster, enkele waarnemingen. Koperwiek, doortrekker Goudplevier, tientallen, najaar. Watersnip, enkele waarnemingen buiten broedtijd Wulp, een enkele waarneming in voorjaar Tureluur, enkele malen waargen. Zilvermeeuw, regelmatig overvl. Stormmeeuw, regelmatig overvl. Oeverloper, doortrekker najaar. Alles bij elkaar een groot aantal soorten in een half jaar, nl71waarvan 47 zeker broedend. De Dries Arendskreek is, zeker gezien de geringe grootte, een belangrijke broedplaats voor tal van vogels. Het is te hopen, dat het dit ook blijft! Titus IJsebaert. Tapuit, enkele doortrekker Paapje, enkele doortrekker Roodborst, een enkele waarn. Matkopmees, na broedseizoen enkele aanwezig. Roek, in voorjaar aanwezig Vlaamse gaai, na broedsei^ zoen aanwezig tot vijf ex. Over de Weeltjes bij Clinge was nog maar weinig bekend, maar de spaarzame gegevens die er waren, wezen op een erg waardevol gebied. Het leek ons interessant om wat meer te weten te komen over deze weeltjes en in de loop van 1980 heb ik het terrein enkele malen bezocht. Alles bij elkaar zijn de gegevens nu nog echt niet volledig, toch geef ik hier in kort mijn bevindingen weer. De Weeltjes bij Clinge bestaan uit een drie-tal watertjes, niet te verwarren met de Kriekeput- ten, die zuidelijk van de weg Clinge-Nieuw Na men liggen. Deze Weeltjes vormen een uiterst fraai landschappelijk beeld, mede doordat ze vlak achter de dijk van de Clinge Polder liggen en omgeven zijn door nogal wat weilanden en bossages. Het vormt een prachtig geheel en het uitzicht wordt hier niet onderbroken door fa brieksschoorstenen, hoogspanningsmasten, auto snelwegen of andere littekens van onze cultuur. Naast deze landschappelijke waarde is het gebied van bijzonder botanisch belang, getuige de onderstaande plantenlijst. Nog maals, deze lijst is voor aanvullingen vatbaar. We bevinden ons hier op een overgang van zeekleigronden, waar het grootste deel ópoW ll£o(ocAc^ 128

de Steltkluut | 1981 | | pagina 18