In de overeenkomst was verder bepaald, dat de eigenaar of gebrui ker bij het beheer van zijn gronden naar beste vermogen rekening zou houden met de belangen van de vogels. Het rapen van eieren werd niet toegestaan. Het jachtrecht bleef onbeperkt aan de eige naar of pachter, maar er zou alleen op weidelijke manier gejaagd mogen worden en alleen op soorten waarop de jacht was geopend. Op -deze manier werden door de bestuursleden Haak, Ottens, Borm en Sponselee in 1970 de volgende gebieden als Vrij Vogelreservaat verworven 1. Bos van Peeters aan de Zeildijk bij 't Jagertje te Huls+. 2. Bos van Eggermont, iets verder de Zeildijk op, ook te Hulst. 3. De Liniedijk te Hulst. 4. Bos van Seydlitz, ofwel Het Plaatje te Luntershoek. 5- Kreek in de Emmapolder nabij Emmahaven. 6. De Kriekeput te Clinge. 7. Kreek van Dees in de Van Lyndenpolder in de gem. Terneuzen. 8. Wandelbos van de gemeente Axel. 9". Poldersekreek te Reuzenhoek, gemeente Terneuzen. 10. Boerderij van Dekker in de Aandijkepolder gem. Terneuzen. 11. Het weitje van Scheele, Steenovens Zaamslag, gem. Axel. De meeste van deze gebieden zijn tot op de dag van heden nog steeds Vrij Vogelreservaat. Het spreekt vanzelf, dat wij als Steltkluutleden, behalve dan het Wandeltos van Axel, dat vrij toe gankelijk is, deze gebieden ook respecteren en nooit betreden zon der uitdrukkelijke toestemming van de eigenaar of gebruikerl DE MACHINE GAAT WEER LOPEN Zo was in 1970 het vogelwachterswerk weer op gang gebracht en het jaar daarna zou de machine pas goed gaan lopen. In januari 1971 voel= de F.K.Haak zich wegens een steeds nijpender wordend tijdgebrek, genoodzaakt af te treden als voorzitter. Tijdens de bestuursverga dering van 14 januari, waarbij ook B.Grootjans uit Terneuzen was uitgen'odigd, werd besloten dat G.Sponselee tot de eerstvolgende ledenvergadering de taak van Haak over zou nemen. Alle aanwezigen zegden elkaar toe om met alle mogelijke middelen De Steltkluut weer actief te maken, waarbij de medewerking van onze gastvrouw van die avond, Corrie Ottens, om als typiste te willen gaan fun geren, een flinke duit in het zakje deed. Penningmeester E.Borm sprak op deze vergadering zijn zorg uit over de benarde toestand van de kas. Door de gestegen kosten van "Het Vogeljaar" was het evenwicht tussen de kosten voor een jaarabonnement en onze con tributie verstoord. Besloten werd dan ook om het abonnement op "Het Vogeljaar" en de contributie weer te scheiden, waarbij de korting voor onze leden op "Het Vogeljaar" gehandhaafd bleef Om het contact met de leden te kunnen behouden, zou 6x per jaar een gestencilde uitgave gaan verschijnen over het wel en wee van de vereniging onder de naam De Steltkluut. Het omslag was uitge werkt en getekend door R.van Rensen uit St.Gillis-Waasnaar een idee van A.Koster. Het oude embleem, de Steltkluut voorstellende, overzag hierin het hele gewest Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. De eer ste editie van dit blad verscheen al in januari 1971- 16

de Steltkluut | 1981 | | pagina 16