samengesteld, die de omgeving op planten, vogels en andere dieren ging inventariseren- In de hut werd een vogelgids en een aanteken boek gelegd, waarin iedere geïnteresseerde zijn of haar waarnemin gen kon neerpennen, hetgeen zeer leerzaam was voor diegenen die de vogels nog niet zo goed kenden, omdat ze dan wisten welke soorten er daar zoal gezien waren, ONDERZOEKEN EN INVENTARISATIES In andere gebieden van ons gewest waren in voorgaande jaren al in ventarisaties van planten en dieren begonnen. Iemand die daar al jaren mee bezig was aan het Canisvliet, was J.v.d.Steen, geboren Sassenaar, die reeds vanaf zijn zevende jaar geregeld in dat gebied rondzwierf en die zich met hart en ziel heeft ingezet om dit be langrijke natuurgebied voor onze nakomelingen veilig te stellen. Rond het Groot - en Klein Eiland was de toen nog zeer jeugdige M. Buise actief. In De Steltkluut van maart 1972 lazen we een uitge breid verslag over dit gebied, waarin zowel het ontstaan van het landschap als de vogels, die hij daar had waargenomen en de plan ten die er groeiden, werd beschreven. Het werd een lijvig artikel dat later zou resulteren in de uitgave van een boek van 265 blad zijden over het Groot Eiland bij Hulst. Bart Dominicus uit Stekene deed dat jaar een onderzoek naar de slaaptrek van kraai-achtigen die in de denkbeeldige driehoek Moerbeke/Koewacht - Groot Eiland - Clinge hun gezamelijke slaap plaatsen hadden. M. Jansen uit Terhole begon zich verdienstelijk te maken op het ge bied van insecten en Franklin Tombeur uit Gent zwierf al zijn vrije tijd in de buurt van Zwartenhoek rond, waar hij begon met aantekeningen te maken over flora en fauna, wat later zou resulte ren in de uitgave van een boek over dit gebied door onze vereni ging. ALGEMENE ZAKEN Intussen zat het bestuur ook niet stil en schreef o.a. kritische krantenberichten over beunhazende duivenmelkers, die duiven op kweekten ten koste van en op kosten van de landbouwers, om ze daar na aan de poelier te kunnen verkopen. Er werden 15 excursies gehouden, waarvan 4 in Saeftinghe. Bij jachtopziener Riemslag in de Braakman werd een opvangcentrum voor tijdelijk en blijvend gehandicapte vogels ingericht. Vleermuizen kregen de aandacht tijdens de actie "Boktor". Om de boktorren die in kerken waren aangetroffen te verdelgen met schadelijke spuit- middelen, moesten de vleermuizen gevangen worden en"elders in het gewest worden uitgezet. Haar aanleiding hiervan gaf G.Glas van de CJN een boeiende lezing met dia's in Zaamslag, Vogelbescherming werd gevraagd bij de betreffende instanties aan te dringen de jacht op Goudplevieren te doen stoppen. G.Sponselee schreef een groot artikel voor het Land- en Tuinbouwblad van de ZLM en het Kringblad van de HCB waarin een groot aantal afweermiddelen 2 O

de Steltkluut | 1981 | | pagina 20