van het Axeler Ambacht voor het hele gebied, sloeg hij alarm, het geen een levendige discussie op gang bracht die de plannen dus danig wijzigde, dat er een bevredigende oplossing gevonden werd om Zwartenhoek, zo goed en kwaad als dat ging, als natuurgebied te behouden 1974: STATUTEN EN HR HERZIEN; BESTUURSWISSELING Op de Algemene Ledenvergadering die op 7 maart 1974 gehouden werd in het prachtige gebouw van de LTS te Hulst, werden de vernieuw de Statuten en het Huishoudelijk Reglement behandeld. De noodza kelijke wijzigingen werden aangebracht, waarna ze door de vergade ring werden goedgekeurd; in november werd de koninklijke goedkeu ring verkregen. Op dezelfde vergadering werd het bestuur uitgebreid met een zevende lid, n.l. het jeugdlid Peter Maas uit Terneuzen. Voortaan zou ook de stem van de jeugdleden doorklinken in het be stuur. En dat heeft het bestuur geweten ook! Dikwijls gebeurde het dat bij de laatste rondvraag Peter met zijn waslijst met punten uit de jeugdgroep op tafel kwam, wat de bestuursvergaderingen tot in de kleine uurtjes deed uitlopen. Een verlies voor het Steltkluutbestuur was het aftreden van A, Koster uit Hulst die per 1 mei 1974 zijn functie als bestuurslid neerlegde. De steeds in omvang toenemende werkzaamheden, die in het onderwijs van hem verwacht werden, dwongen hem er toe zijn ac tiviteiten voor de Vogelwacht te beeindigen. A.Koster vjas bijna vanaf de oprichting bestuurslid geweest. Zijn aftreden bracht het aantal bestuursleden terug op zes. Deze situatie duurde gelukkig maar kort, want in de Algemene Ledenvergadering die in het na jaar gehouden werd, kwam N.v.d.Kerkhove uit Koewacht in de ontsta ne vacature voorzien. 23

de Steltkluut | 1981 | | pagina 23