EEN DRUK JAARTJE Vooral op het gebied van veldonderzoek namen de activiteiten dat jaar enorm toe. Voor een belangrijk deel was dit te danken aan de inzet van het groeiend aantal jeugdleden, dat onder de bezielende leiding van G.Ottens aan flora- en faunaverslagen werkte van o.a. Polsvliet, omgeving Jan Dekkerhut, Otheense kreek,- de Mosselban- ken, de Voorste - en Achterste kreek en de Dol bij Mauritsfort. Verschillende groepjes leden begonnen met het bestuderen van een bepaalde vogelsoort. Intussen werden er in dat jaar 20 excursies gehouden en een viertal propaganda-avonden, waardoor het ledental groeide naar 323 Er werd aandacht besteed aan bedreigingen van di verse natuurgebieden o.a. met een bezwaarschrift tegen de inpolde ring van de Mosselbanken (een groot schorrengebied ten noorden van de Wevelswaaldijk in de Braakman), een bespreking met de gemeen te Sas van Gent over Canisvliet en het bijwonen van hoorzittingen over het natuurgebied De Nol bij Mauritsfort te Hoek. We probeerden nog maar eens ons geluk op de EXPO 74 in Axel en kregen de indruk dat het beter liep dan het jaar daarvoor. In ieder geval brachten we in 1974 20,00 Steltkluutstickers en een aantal Steltkluutshirts aan de man; de stand op de EXPO had daar in een groot aandeel. Wel geen activiteit van De Steltkluut, maar toch goed in ons straatje passend, was het verschijnen van het boekje "Canisvliet een grensgeval", als eerste nummer in de Zeelandreeks van uitgeve rij Den Boer in Middelburg, geschreven door W.v.d.Dool. Het boek je van 72 pagina's was verlucht met foto's, oude en recente kaar= ten en bevatte een overzicht van de avifauna van het gebied. De Steltkluut, ons clubblad, was met ingang van nummer 1 van 1974 van formaat veranderd. Van een gestencild, dubbelgevouwen mede delingenblad was het uitgegroeid tot een goed verzorgd boekje in een handig formaat. 1975 1975 gaf een toename van 44 leden te zien, zodat het ledenbestand op 3^7 kwam te staan, In maart werd op de Ledenvergaderingbekend- gemaakt dat E.Borm uit Hulst na 15 jaar penningmeesterschap deze meest ondankbare bestuursfunctie had overgedragen aan N.v.d.Kerk-i hove uit Koewacht. Gelukkig bleef hij wel deel uitmaken van het bestuur. De voorzitter bedankte de scheidende penningmeester op gepaste wijze met een kleine herinneringsattentie voor het vele werk dat hij op nauwgezette en efficiente wijze voor de verenig ing verzet had. DE AVIFAUNA VAN OOSTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN Dat voorjaar verscheen als deel 2 in de Zeelandreeks de lang ver^ wachte Avifauna van oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Een boekje van 72 bladzijden geschreven door G.Sponselee en M.Buise, verlucht met vogelfoto's, pentekeningen en kaarten van andere leden van De Steltkluut, o.a. G.v.Avermaet Het boekje bevatte een beschrij- 24

de Steltkluut | 1981 | | pagina 24