de jeugdleden A.de Rijke en W.Wisse waren rond deze lijd ook nogal wat artikeltjes, excursieverslagen en waarnemingen te lezen. vVaarcm horen we zo weinig meer van enkele van hen? 1977: DE STELTKLUUT IN HET NIEUW Steltkluut nummer 1 van 1977 was in een nieuw jasje gestoken. Met een stijf omslag en een aan de moderne tijd aangepast omslagont werp van G.v.Avermaet werd het een erg representatieve uitgave. Er waren namelijk stemmen opgegaan dat ons periodiekje wat aantrek kelijker gemaakt zou moeten worden en het bestuur deed zijn best aan dit verzoek van de leden te voldoen. Om de taak van redacteur wat te verlichten, werd mevrouw Harts als redactrice toegevoegd ter ontwikkeling van een Steltkluut "nieuwe stijl" Na de verbre ding van ons werkgebied waren we al sinds jaren geen Vogelwacht meer in de enge zin van het woord, maar meer een natuurbescher- mings- en natuurstudievereniging geworden. Bat de vereniging toch de oude naam Vogelwacht Be Steltkluut bleef handhaven, was gewoon een kwestie van voortzetten van het "handelsmerk". Op allerlei na tuurgebied werd er gepubliceerd in Be Steltkluut, waarvan de arti kelen over schelpen door J. de Vos uit Terneuzen, in dat jaar de bijzondere aandacht trokken. Een vogelarchief, zowel op soortnaam als op gebied werd opgezet door T.Ysebaert en M.Kindt uit Sluis kil, T.Ysebaert nam tevens de publicatie van de Veldwaarnemingen over; tot dan toe werden ze verzorgd door P.Maas. BESTUURSWISSELING IN VOOR- EN NAJAAR Op de Jaarvergadering van 29 maart 1977 namen we, in de foyer van het Zuidlandtheater in Terneuzen afscheid van F.K.Haak. Bat wil zeggen, als bestuurslid, want de onderlinge contacten bestaan nog steeds. Vanaf de oprichting was hij bestuurslid geweest, jaren lang als voorzitter, later als gewoon bestuurslid. Door zijn werk en zijn grote inbreng in het kerkelijk werk van zijn gemeente werd een groot gedeelte van zijn vrije tijd opgeslokt. Het kostte hem danig veel moeite "zijn" Vogelwacht, als bestuurslid los te laten, maar de tijd heeft geleerd dat hij de natuurbescherming nooit zal vergeten. Nog steeds is hij een actief lid van de Vogelwacht. Zijn plaats in het bestuur werd ingenomen door A, de Kind uit Sint Jansteen, die al sinds 1974 fietsexcursies organiseerde en leidde in de waterwingebieden van Sint Jansteen en Clinge en een goede kennis heeft van bosvogels, een kennis die hij in de loop van de jaren nog uitgebreid heeft. Op de Najaarsvergadering» die op 2 no vember 1977 in Jeugdgebouw De Poort te Zaamslag gehouden werd, trad P.Maas af als bestuurslid omdat hij elders in Nederland ging studeren voor zoölogisch analist. Het was jammer dat we onder de jeugdigen geen opvolger voor hem konden vinden omdat de jeugdgroep wat uit elkaar gevallen was door dezelfde oorzaak: wegtrek om studieredenen. Daar er zich geen nieuw jeugdbestuurslid had gemeld stelde het bestuur voor om in de vacature te voorzien door de be noeming van G.Harts uit Hulst, die al enige jaren actief was als waarnemer. De voorgedragene werd bij acclamatie gekozen en hierna 28

de Steltkluut | 1981 | | pagina 28