werk verzet moet worden, ook weer door een klein legertje vrijwil ligers, voor hij hij de leden en een groot aantal van Belang zijn de instellingen en instanties in de bus glijdt* Natuurlijk kostte een en ander wel wat extra geld, hetgeen het Be stuur oploste door een aantal adverteerders Bereid te vinden in ons Blad te adverteren. Dank zij deze adverteerders is het dus mogelijk geworden om De Steltkluut op die manier uit te geven. STEEDS MEER ACTIEVE LEDEN Voor het steeds uitbreidende ledental werd in dat jaar een groot aantal excursies georganiseerd, verdeeld over 17 wandel-, 2 fiets en 5 hutexcursiesDat waren dus gemiddeld Bijna 2 excursies per maand.'De Belangstelling ervoor was redelijk tot goed te noemen, al was het vaak wel zo, dat men dikwijls dezelfde gezichten te zien kreeg. Opmerkelijk was het feit, dat het Bestuur wegens andere werk zaamheden voor onze vereniging een aantal actieve leden ging zoe ken - en ook vond - om de excursies te leiden in een gebied waar zij het meest mee vertrouwd waren. Zo nam J.v.d,Kammen de regio Sas van Gent onder zijn hoede. De jeugdleden T.de la Ruelle en E, Gericke namen de Molenkreek te Westdorpe en omgeving voor hun re kening. J.Neve en R.BleyenBerg waren, in de uiterste oosthoek van ons gewest actief en wie anders dan C.Riemslag zou de excursies in de Braakman Beter kunnen leiden? Ook de knotploeg ontdeed weer een flink aantal ïomen van hun te grote takkenlast, waarbij de inzet van de echtparen Castelijns en Ysebaert en de steeds stug doorwer kende H.v.d,Hemel (een neef van do knotploegleiderniet onvermeld moge Blijven. En niet te vergeten A.Klaassen, die op de jaarver gadering van 18 september in Den Dullaert te Hulst een door hem ver vaardigde film over het werk van de knotploeg vertoonde om nog meer mensen warm te maken voGr dit daadwerkelijk Behoud van een stukje typisch landschap. En wat zou het Bestuur tenslotte moeten Beginnen zonder het vele werk van knotploegleider H.v.d,Hemel zelf, die alle administrie daaromtrent Bijhield en -houdt, zoals subsi dieaanvraag, verkoop van het hout, het aantal geknotte Bomen en de plaatsen ervan, wat er nog gedaan moet worden en welke alweer aan de Beurt zijn voor een volgende snoeibeurt. Ook op andere gebieden gaven steeds meer leden Blijk van hun inzet. In de winterse kou werden door een aantal waarnemers maandelijks langs de Westerschel- de waterwildtellingen verricht en toen sneeuw en vooral ijs een Bedreiging gingen vormen voor de vogels, werd door veel mensen rondom het huis, in de polders en Bossen Bijgevoerd. CURSUS WAT LEEFT EN GROEIT Ha het succes van de najaarscursus in 1977» werd in het najaar van 1978 weer een cursus georganiseerd in De Halle te Axel in sa menwerking van de ZVU, Nadat onder de leden een enquete gehouden was, waarover de cursus zou moeten gaan, kwam er een gevarieerd pro gramma uit de Bus, waarbij ongeveer 70 deelnemers door middel van praatjes Bij plaatjes kennis konden maken met verschillende onder- 3 2

de Steltkluut | 1981 | | pagina 32