lijke Braakmandijk door M.Ysebaert en M.Hoffmann; over de planten van de Doorndijk bij Perkpolder door E.Steyns en over de Vlietdijk bij Terhole door G.Harts. Vermeldenswaardig was de aankoop van een stukje dijk nabij Rovers- berg. Omdat wij zelf niet over de mogelijkheden beschikken om het te beheren werd het doorverkocht aan SBB dat een door J,Neve opge steld beplantingsplan overnam en toezegde dat uit te voeren. Een bijzonder uitgave in 1980 was het boekwerk "De Polsvliet van natuur- naar cultuurlandschap" geschreven door M-.Jansen. Bijzonder, omdat het gebied nu eens beschreven werd uitgaande van de planten gemeenschappen. Het rapport werd uitgevoerd op kringlooppapier en telt 166 bladzijden. Naast de plantengegevens bevat het ook een uitgebreide beschrijving over de geologie en de bodem, de historie, paddestoelen, zoogdieren en andere diersoorten, zelfs-pissebedden, 1981: HET JUBILEUMJAAR Omdat de busexcursies, die overigens veel moeite en voorbereidings tijd vergen, zo goed waren bevallen, organiseerden P.Maas en de voorzitter een busreis buiten ons gewest nl naar de Grevelingen. Het werd op die 31ste januari, mede door het goede weer, een groot succes, hetgeen we konden lezen in het verslag van W.Wisse, In mei 1980 maakte onze zustervereniging uit Watermaal-Bosvoorde (B) en dagexcursie per bus door ons gewest olv E.Borm en A.de Kind, Zodoende kregen wij een uitnodiging om ook eens in hun gebied een busexcursie te houden. Op 23 mei was het zover. De Steltkluutleden bezochten de Dijlevallei, een gebied dat ligt tussen Waver en Leu ven. Een veelzijdig terrein met weiland, het riviertje de Dijle, vijvers en het uitgestrekte Meerdaalbos. Onder leiding van in de streek bekende gidsen, beleefden de deelnemers een onvergetelij ke natuurdag, die helaas na de middag een beetje in het water viel, doordat het begon te regenen. De fietsexcursies werden ook steeds drukker bezocht en daarom besloten A.de Kind en E.Bogaert vanaf januari 1981 elke eerste zondag van de maand te gaan fietsen in de ruime omgeving van Hulst/Sint Jansteen. Liefhebbers van bosvogels beleven aan deze tochten bijzonder veel plezier. 39

de Steltkluut | 1981 | | pagina 39