JUBILEUMVIERING, 27 JUN11981 De voorzitter en Marion Kindt zagen het begin 1981 al hele maal voor zich. Zij zouden "iets" in mekaar zetten voor "iedereen". Hun beider voorliefde voor het lommerrijke marktplein van Zuiddorpe vormde meteen een vertrekpunt voor het maken van een jubileumprogramma. Fietsen vanuit alle hoeken van O.Z.Vlaanderen naar Zuiddorpe en daar een ideële markt. Dat zou het worden. En jawel, op zaterdag 27 juni vertrokken van uit Hoek, Ter- neuzen, Hulst en Kloosterzande's morgens om tien uur groepen fietsers, onderweg beestjes en plantjes en het landschap bewonderend. Uiteraard een middagpauze heiligend met een pic-nick, want het eind van de fietswandeling was pas tegen drie uur 's middags gepland, in Zuiddorpe. Door toedoen van gemeentewerken van Axel was hier, daags tevoren, het Dorpsplein gereserveerd. Onder leiding van ge legenheidsmarktmeester B.G-root janswerd intussen een heu se markt opgezet. Deelnemers: 't Duumpje, de Zeeuwse Volks universiteit (ZVU)de International Fund for Animal Wel fare, het Zeeuwse Landschap, de Echte Nederlandse Fietsers bond (ENFB), "De Tingel-winkelde werk groep Kernenergie Z.Vlaanderen en het Wereld Natuur Fonds (WNF) en uiteraard De Steltkluut zelf. Het geheel werd compleet gemaakt door het enthousiasme van de heer R.v.d.Bergh, die met een vide ocamera alles op de beeldband vastlegde. Ook de schaarse regendruppels die de vermoeide gezichten van de binnenkomen de fietsers opfristen. Het werd een gezellige, informele drukte. Vele bekende ge zichten. Ook nieuwe gezichten en een goede gelegenheid om rustig kennis te maken. Last but not least kwam ook nog de groep Mallerlei op waarlijk soms uitbundige wijze een vro lijke noot toevoegen. Intussen zorgden Jaap en Riet van In den Herbergh gastvrijdat degenen die last hadden van lege magen of droge kelen niets te kort kwamen. De voor zitter vond het ook steeds leuker worden, hoewel hij toch wat vragen overhield: Eerst was er de komst van een ver slaggever die hem vroeg waar en wanneer "die onderscheiding werd uitgereikt?" Die vent snapt er blijkbaar niets van, liet hij zich ontvallen. Toen: "Hé, leuk zeg, dat is Van de Ven van Vogelbescherming uit Zeist; toch fijn dat die ook belangstelling tonen!" Van belangstelling gesproken: de heer Van de Ven kwam na mens het bestuur van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Vogels en hij kwam niet met lege handen. Hij had een zeer ludieke manier om de vereniging geluk te wensen en de voorzitter een cadeau aan te bieden, nl. een peper en zoutstelletje voor de verzameling van de heer Sponselee. Die wilde al op even ludieke wijze de heer Van der Ven van antwoord dienen, nog steeds onverdacht op-wat komen zou. 55

de Steltkluut | 1981 | | pagina 55