Niemand zong: Over 25 jaar, maar ieder verkeerde in de o- vertuiging dat het dan zo mogelijk een nog feestelijker dag zou moeten worden. Op de muziek van Mallerlei, na het bekijken van de videobeelden, hier nog even goede dag zeg gen, daar nog wat afspreken. Het was voorbij. De markt meester had zijn spullen aan de kant; de podiumwagen van De Oude Waogen verlaten op het plein. De waard van In den Herbergh telde de consumptiebonnen. Voor het eerst ging de voorzitter niet als laatste naar huis. Een fijne dag. J.Lievens, Kievitstraat 27, 4561 KK Hulst. DE GOUDEN LEPELAAR Deze onderscheiding wordt jaarlijks een of meermalen uitge reikt door het bestuur van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels te Zeist. De onderscheiding is inge steld ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Vogelbe scherming in 1974. Zij wordt toegekend aan personen, onge acht de nationaliteit en ongeacht of zij al dan niet lid zijn van de Vereniging, die naar het oordeel van het Be stuur belangrijke diensten hebben bewezen aan de natuur- en vogelbescherming in Nederland of op internationaal ni veau. Het draagteken is een in 18 karaats goud uitgevoerde lepe laar (symbool van Vogelbescherming) op een ovaal schild. De G-ouden lepelaar is voorzien van een speld met beveilig ing en kan op rever of das worden gedragen. Bij de Gouden lepelaar wordt een certificaat van toekenning verstrekt In totaal zijn er 32 uitgereikt. In Zeeland wordt de onder scheiding nu gedragen door Mr T.lebret te Middelburg en door G.Sponselee. J.lievens VERSLAGEN FIETSTOCHTEN HOEK leiding: H.Castelijns en M.Ploegaert. Er stonden 5 deelnemers aan de bushalte te Hoek. We hadden er meer verwacht, maar de slechte opkomst zal wel te wij ten geweest zijn aan het regenachtige weer. Vanuit Hoek zijn we naar het Mauritsfort gefietst, waar we even afstapten om vogels en planten te bekijken. Vandaar reden we via een van de weinige zandwegen in de gemeente Terneuzen richting Philippine. Daar sloten zich nog 4 deel nemers aan; met zijn allen zijn we bij verslaggever thuis warme chocolademelk gaan drinken. Door Pieters- en Grote Sint Albertpolder gingen we op Sas van Gent aan. Te slecht weer om te pic-nicken en daarom maar het brood gegeten in café Het Schippershuis. Een van de deelnemers had voor ge zameld jk gebruik aardbeien, sla en eigengemaakte wijn mee- 5 7

de Steltkluut | 1981 | | pagina 57