Kauw, Zwarte kraai, Spreeuw, Huismus, Vink, Groenling, Riet gors Kneu en Grauwe Gors M.Kindt, Leidinglaan 46, 4541 CT Sluiskil. HULST Leiding: A.de Kind en E.Bogaert. Via Liniedijk, Vlaamse kreek, Zestigvoet, WMZ-Clinge, Sint Jansteen, Absdale en Koewacht naar Zuiddorpe. Het aantal deelnemers bedroeg 20. Op de Liniedijk was het voor tal van deelnemers moeilijk om op de fiets te blijven, vanwege het gladde, slijkerige pad. Maar we kwamen er door. Op het Jagertje beluisterden we de Vink; het was er een van noordse afkomst: hij eindigt zijn lied anders dan"de onze". In de bossen hoorden we een enkele Wielewaal en Europese tortel. Aan de Vlaamse kreek vloog een Kiekendief met prooi. Na onze middagstop te Sint Jansteen reden we met 30 deel nemers verder. Het weer liet toe dat we pic-nickten. We be luisterden nog wat vogelzang en reden toen naar Absdale en langs de Konijneputten - waar de deelnemers een veldboeket voor voorzitter Sponselee plukten - naar Zuiddorpe. Wij kwamen droog en ruim voor de bui die allang dreigend voor ons hing aan de finish, waar we met vreugde begroet werden. Waargenomen vogels: Boerenzwaluw 25, Huiszwaluw 100, Wiele waal 4, Gekraagde roodstaart 1Bosrietzanger 1Zwarte roodstaart 2, Grauwe vliegenvanger 4, Roodborst 6, Vink 12, waarvan 2 die in Noord-Europa thuishoren, Groenling15 Grote bonte specht 3> Tapuit 1, Boompieper 6, Graspieper 20, Witte kwikstaart 6, Gele kwikstaart 6, Zwarte kraai 10, Ekster 14, Vlaamse gaai 4, Holenduif 2, Europese tortel 10, Houtduif 50, Zanglijster 6, Grote lijster 4, Kneu 2, Tjif tjaf 20, Zwartkop 10, Tuinfluiter 6, Putter 2, Winterkoning 8, Koolmees 10, Pimpelmees 10, Staartmees 8, Matkopmees 4, Fuut 4, Waterhoen 20, Meerkoet 25, Torenvalk 8, Bruine kie kendief 4, Koekoek 10, Turkse tortel 20, Merel 25, Spreeuw 40, Kievit 70, Ringmus 25, Huismus 30 en Gierzwaluw 25. Totaal 47 soorten. A.de Kind, Populierenstraat 7, 4564 OH Sint Jansteen. KLOOSTERZANDE Leiding: J.Lievens en G.Harts. Hoewel het al dagen regende, konden wij - 7 man sterk - niet klagen. Eerstens ligt het niet in de aard, dat bleek al gauw heel de plezierige tocht lang. Tweedens: het weer werkte mee, droog en windstil. Voorts: de aanleiding voor de trip was een feestelijke viering van het 25-jarig be staan van de Vogelwacht. Wij vertrokken in Kloosterzande aan het gemeentehuis. Een route vol variaties zouden wij rijden: door de Hengstdijk- se Putting, wel af en toe zwaar fietsen, maar als beloning 60

de Steltkluut | 1981 | | pagina 60