geworden. Verheugend is dat De Steltkluut bijzonder aktief is als particulieren en/of instanties maatregelen willen nemen die schadelijk zijn voor de natuur. Daarbij is het verheugend te constateren dat het Steltkluutbestuur zich altijd heeft doen horen, maar daarbij niet rücksichtslos te werk is gegaan, maar zoveel mogelijk rekening houdt met an dermans belangen. Ik ben er van overtuigd dat men door zo te handelen de bes te resultaten kan bereiken, ook al beantwoorden die niet altijd aan de verwachtingen. Ik zou daarbij niet graag ver geten dat De Steltkluut in de loop van de voorbije kwart eeuw bovendien nog interessante gebieden tot "beschermd ge bied" heeft kunnen laten verklaren. Kort samengevat weet ik zeker dat heel veel mensen er van overtuigd zijn dat De Stetlkluut niet meer uit onze samen leving is weg te denken. Waarbij dan nog eens duidelijk kan gesteld worden dat er heel veel ZeeuwsVlamingen zijn die door de aktiviteiten van De Steltkluut met veel meer plezier dan vroeger de natuur, en alle merkwaardigheden die in de verschillende seizoenen op te merken zijn, bekijken. Ook dat is een uitzonderlijke verdienste van De Steltkluut. Al met al genoeg redenen om het bestuur en de leden van harte geluk te wensen met het zilveren jubileum; waarbij ik de hoop wil uitspreken dat de vereniging nog heel veel ja ren van gr^xe ~loei en successen op het gebied van de na tuurbescherming mag boeken. Ik zou het bestuur nog een (goede) raad willen geven: "Vogelwacht O.Z.Vlaanderen De Steltkluut is een veel te be perkte omschrijving voor al haar aktiviteiten. In de loop van de voorbije 25 jaar heeft zij de naam "Natuurbescher- mingswacht De Steltkluut" royaal verdiend. G-.Wijne, Churchill-laan 1160, 4532 JK Terneuzen.

de Steltkluut | 1981 | | pagina 7