Het Zeeuwse Landschap Dijken, kreken, buitenplaatsen, inlagen, slikken en platen en nog veel meer landschappelijke elementen worden in het boek van Nienhuis en Willems op een prettig leesbare manier besproken en elk onderwerp wordt geïllustreerd met tal van kleun - en zwart-wit foto's. Aan het eind van het boek bevindt zich een overzicht, waar de besproken landschappen te vinden zijn en hoe ze - of waarom niet - te bezoeken zijn. Het fotomateriaal is van het Delta Instituut te Yersekede maker ervan is Kleingeld. Een aantal ervan spreekt ons niet zo ge- wildig aan, maar toch is het een boek dat U hebben moet. Het is verkrijgbaar bij: - de erkende boekhandels in Zeeland; - het Zeeuws Biologisch Museum te Dom burg; - door overmaking van f 29.50 aan de Stichting Het Zeeuwse Landschap op banknummer 51 03 36 167 van de ABN te Middelburg. G-ironummer bank is 46882. Vermelden: ZL-boek. Sp. HERSTEL In De Steltkluut jaargang 9, nummer 6, december 1979, pa gina 225-226 maken J.v.d.Kammen en G.Sponselee melding van de vondst van Gifsla, Lactua virosa L. te Sas van Gent en Rupelmonde. De determinatie is fout; de betreffende plan ten zijn exemplaren van de Wilde sla, Lactua serriola 1. aldus de determinatie van het Rijksherbarium te Leiden dd 6 augustus 1980. G.Sponselee. FIETSROUTES O.Z. VLAANDEREN Hopelijk kunnen we ze nog leveren, de fietsrouteboekjes, als deze Steltkluut verschijnt, maar de kans is klein, want ze vlogen letterlijk weg. Dus, voor zover nog voorradig, verkrijgbaar bij secretaris en voorzitter, thuis af te halen en tijden excursies etc. aan ledenprijs. Verder bij de boekhandels, VW's Axel en Hulst en enkele campings. Prijs f 6.75. Wie er een thuis gestuurd wil hebben moet f 8.- overmaken op gironummer 30 42 62 van Sponselee, Hulst. Verm.fietsen. ACTIEVE LEDEN Er zijn leden die voor het Zeeuwsvlaamse landschap en de vogelwereld meer willen doen dan contributie betalen, de Steltkluut lezen en eens een excursie meemaken. Wie zich 1 53

de Steltkluut | 1981 | | pagina 11