EXCURSIEVERSLAG EN SLUISKIL 17 JANUARI 1981. Om half tien vertrokken we met drie personen onder leiding van de heer B.Grootjans vanaf de "brug Sluiskil richting de Koegors- polder.Het weer was tegen alle verwachting in mooi, het regen de niet, weinig tot matige wind en de zon scheen. In de Koegorspolder werden we meteen al gekonfronteerd met o- vervliegende ganzen. Onderweg voegde de heer Abrahamse zich bij ons, en stond er nog iemand op ons te wachten» Bij de vuilnisbelt waren veel Kokmeeu wen, Hoeken en Kauwen aanwezig, We hebben ook nog het oude kreekrestan- tje bekeken (Fuut en Dodaars) en zijn toen om de vuilnisbelt heen gegaan. Langs de spoorlijn en de Vlier, waar meestal de Ransuil te zien is, be halve deze keer, keerden we terug naar het beginpunt. De heer Grootjans werd bedankt voor de mooie en zonnige excursie. Waargenomen vogels: Fuut 1, Dodaars 1, Blauwe reiger 2, Wilde eend 350» Winterta ling 2, Bergeend 1, Kolgans- 21, Rietgans 9» Blauwe Kiekendief 1, Torenvalk 1, Waterhoen 8, Meerkoet 53» Kievit 24, Watersnip 1, Kleine mantelmeeuw 12, Zilvermeeuw 10, Kokmeeuw 400, Veld leeuwerik 30, Graspieper 4, Kramsvogel 3» Zanglijster 3» Koper wiek 6, Merel 9» Roodborst 1, Koolmees 6, Pimpelmees 2, Spreeuw 200, Zwarte kraai 15, Bonte kraai 1, Roek 78, Kauw 50, Ekster 4 en Huismus. Hans Molenaar, Terneuzen. UILEN,HOGE BERG 14 FEBRUARI 1981. Een prachtige wintermorgen in februari. De rijp glinstert aan de takken van de bomen bij ons in de buurt. De zon schijnt al vanaf half negen. De ruiten van de auto moeten worden schoongemaakt. Wel koud aan de vingers. Is dat misschien de reden waarom maar 4 leden van onze vogelwacht zich, op de toch wel redelijke tijd van 10 uur, verzamelen bij het grenskantoor van de grensovergang Sas van Gent Zelzate? In ieder geval is de excursieleider Joep van de Kammen er niet minder enthousiast om. Fijn weertje mensen, zegt hij in zijn sappig Sas'dialect, terwijl hij in noordwestelijke richting het gebied aan wijst, waar we vandaag heengaan. De Hoge Berg, een enorme heuvel in het landschap die in de dertiger jaren ontstaan is doordat het af val van de Zuidchemie en de Glasfabriek daar gestort werd en die later beplant is met bomen en struiken. Terwijl we staan te wachten of er misschien nog nakomers zijn, vliegen van west naar oost zes Wilde zwanen geruisloos over. Een gebeurtenis die je niet dikwijls 1 5 9

de Steltkluut | 1981 | | pagina 17