De waargenomen vogels zijn: Wilde zwanen 6, Ringmussen 6, Vinken 7» Witte kwikstaart 1meerdere Winterkoningen, Blauwe reiger 1Rood- borst 2, Koolmezen, Pimpelmezen, Bergeenden, Eksters, Goudhaantje 1, Matkopmezen, Grote bonte specht, Ransuilen 4, Fazant, Heggemus, Me rels, Zanglijsters en Waterhoentjes 10. Bouke Grootjans. OTHENE EN OMTREK 21 FEBRUARI 1981 Aangemoedigd door d^> aankondiging, zo maar eens een wandeling door de (koude) winterse polders en vogels kijken, kwamen 5 deelnemers naar de verzamelplaats bij Othene. Helaas, de vermeende excursieleider Peter Maas verzuimde. Toch vertrokken we iets óver negenen, o.l.v. ondergetekende, langs het uitwateringskanaal richting zee. Enkel Do- daars en Watersnip konden aan dit beginstuk enige luister geven. De slikken bij 't Schulpen1 oekje gaven ons Tureluur, Wulp en Bonte strandloper. Bij doorkruising van de Margarethapolder over de Drieweg konden we "genieten" van vele Houtduiven, Kramsvogels en Koperwieken. Ook de Torenvalk liet zich zien. En zelfs de Reuzenhoeksedijk richting Othene was goed bevolkt (ondanks het schandalig hard rijdende verkeer over betreffende dijk). De Elzenbomen aldaar herbergden Sijsjes, Put ters, Groenlingen etc. en zelfs een vroege Tjiftjaf. De overvliegen de Zaagbekken waren schitterend met de blauwe vorstlucht boven zich. Ondanks het ontbreken van Peter was het een geslaagde excursie met een leuk slot. Dodaars 3, Grote zaagbek 7, Wilde eend, Tafeleend 1 Veldleeuwerik 6, Torenvalk 2, Kramsvogel 15, Koperwiek 4, Groenpootruiter 1, Tureluur 5, Wulp 30, Bonte strandloper 100, Putter 2, Sijs 10, Tjiftjaf 1, Winterkoning 1, Heggemus 1, Koolmees 2, Houtduif 60, Zwarte kraai 6, Ekster 2, Goudplevier 12, Zilverplevier bergeend 2, Bergeend 3» Meerkoet 5> Kievit 4> Merel 3> Zanglijster 1 Scholekster 20, Groenling 1 Roodborst 1 Watersnip 1 Patrijs 2, Fazant 1? 1c, Spreeuwen, Huismussen, Kok- Zilver- en Stormmeeuwen. Jon v.d.Sande, Margrietstraat 11, 4532 BJ Terneuzen. DIA-AVOND AXELSE BOS, 26 FEBRUARI 1981 Ruim vijftig aanwezigen vulden de foyer van De Halle voor de tweede ZVU/Steltkluut-avond van het seizoen 80/81. De heer D.Schutz opende de avond met de van zijn hand bekende fraaie landschaps- en stemmingsopnamen. Hij wist het zo te brengen dat het Axelse Bos wel tien keer zo groot leek als in werkelijkheid. Na de pauze vertelde B.Grootjans ons over de planten en dieren die in het bos voorkomen. Ook hij deed dat aan de hand van fraaie en perfectie dia's. Daarenboven wist hij over al de besproken soorten te vertellen in welke relatie ze tot het Axelse Bos staan. Aan het eind van de avond dankte de voorzitter van De Steltkluut beide inleiders voor hun bijdragen aan de zeer geslaagde avond en overhandigde hen een kleine attentie. 161

de Steltkluut | 1981 | | pagina 19