DE ZWARTE KRAAI IN 1980 Op ons verzoek om gegevens over broedgevallen van de Zwar te kraai, kregen we van een aantal leden onderstaande reac ties 1Rotte Putten tussen Pannekeet en Statenboom bij N.Namen; 4 jongen gezien. R.Bleyenberg. 2. Mogelijk broedgeval aan Zestigvoet-noord. Geen 100% ze kerheid. R.Bleyenberg. 3. liniedijk Hulst tussen woonwagenkamp en fort Zandberg. Tweede achtereenvolgende jaar. R.Bleyenberg. 4. Kreekrestant aan Hogeweg naast industrieterrein bij Hulst/Sint Jansteen. Twee jongen uitgevlogen. E.Borm. 5. 30 juni: 6 ex. in groepje bijeen in boomgaard in Grote Huissenspolder bij Schenkeldijk. Wel haast zeker broed geval in de omgeving. G.Sponselee. 6. Boerderij v.d.Hoeve, Reuzenhoeksedijk, Zaamslag. Broe dend- op 22 mei. B.Grootjans. 7. Nabij Dries Arendskreek. 3 jongen uitgevlogen. M.Kindt en T.Ysebaert. 8. 22 maart, nest in aanbouw De Ratte, Zuiddorpe. G. Spon- selee 9. Canisvliet; zeker broedgeval in de omgeving. Steeds aan wezig. J.v.d.Steen heeft twee jongen - uitgevlogen - ge zien. T.Ysebaert. 10. Dekkerspolder. Vermoedelijk broedgeval. Steeds aanwezig op Axelse Vlakte bij de dijk met de Dekkerspolder. TYsebaert 11. A.Abrahamse stuurde ons wat uitvoeriger informatie over de broedgevallen in het Villapark te Sluiskil. Sinds 1976 broeden in het Villapark, in een groep popu lieren, steeds Zwarte kraaien. 1976 - twee nesten in twee verschillende boomgroepen; 6 jongen. 1977 - één nest; twee jongen. 1978 - één nest; vier jongen. 1979 - één nest; vier jongen. Deze laatste broedgevallen waren steeds in dezelfde boom en daarin op dezelfde plek. In 1980 waren twee kraaien weer op dezelfde plaats, rond 30 april,het nest aan het opknappen. Ze zijn er mee ge stopt om in een andere boom tegen de stam, een oud dui vennest van vorig jaar, om te bouwen tot een kraaiennest. Rond 1 juni zaten ze daar te broeden, maar ongeveer 20 juni hebben ze het nest verlaten. Ze zijn wel in het Villapark gebleven, maar hebben dit jaar, om mij onbe kende reden geen jongen groot gebracht. 12.Spuikom, Terneuzen. Zeer waarschijnlijk een broedgeval in de omgeving. Verschillende malen daar waargenomen. Op 9 en 17 augustus een familie van 5 ex.daar. T.Ysebaert. 13. Willemskerkepolder, boerderij Doeselaar; 15 juni zijn drie jongen uitgevlogen. B.Grootjans. 1 63

de Steltkluut | 1981 | | pagina 21