BLOEMEN EN PLANTEN RONDOM KLOOSTERZANDE 14. Oud VogelschorpolderSluiskil. Vrijwel zeker broedgeval. G-een resultaten "bekend. Heeft hier ook in 1979 gebroed. Broedde voordien op de dijk van ffw. Vogelschor-/ Bontepolder. T.Ysebaert. 15- Bontepolder, Sluiskil. Weinig activiteit, al waren er exx. in de buurt. Of er werkelijk met succes is gebroed is dubieus. T.Ysebaert. 16. VergaertpolderPhilippine. Op 3 april een paar met nestmateriaal op de dijk tussen Vergaert- en v. Wuyck- huysepolder. Wel steeds Zwarte kraai aanwezig. G-een ze kerheid. T.Ysebaert. 17. SeydlitzpolderSluiskil. Vogels steeds aanwezig maar geen nest ontdekt. Misschien de vogels uit de Vergaert polder? T.Ysebaert. Behalve een groot aantal gegevens over echte of mogelijke broedgevpllenkregen we van T.Ysebaert ook nog veel los se waarnemingen allen van tussen 25 maart en 17 augustus Het betrof enkele exemplaren, duo's (pa.artjes en soms drie dieren. Met een hebben we ze in het kaartje aange duid Met dank aan allen die hun waarnemingen instuurden. G.M.P.SponseleeSaxhavenstraat 6, 4561 HB Hulst. Wij vonden de lezing van de heer E.Steijns gehouden op de Alge mene Vergadering in Terneuzen interessant genoeg om hem te vragen ze op papier te zetten. Redactie. Als ik verslagen lees van excursies, of stukjes in de krant en daar zie wat sommigen vinden aan verschillende, vrij zeldzame, wilde bloemen en planten in 't veld, denk ik: "Bij ons zie je nou eens niets van zulke interessante dingen. Hier is alles maar heel gewoon". Maar is dat wel waar; is er in eigen omgeving nu echt niets wat ook de moeite waard is Dat kun je alleen te weten komen door te gaan kijken en zelf te zoeken. Kom mee dan gaan we er samen op uit. 1 65

de Steltkluut | 1981 | | pagina 23