polder komen we er onderweg en rondom de Perkpolder wel een honderd tegen. Soms zijn ze wel 70 cm hoog. Maar eerst kijken we hier op Kreverhille even naar deze geel- bloeiende klaver met zijn zwarte vlekjes op zijn bladeren. Als de zaadjes rijp zijn lijken ze op opgerolde stekelige rupsjes. Daar om heet hij Gevlekte rupsklaver. Die staat ook op de Perkpolder en op de Kalverdijk. Deze zomer stond de Gevlekte rupsklaver zelfs in mijn tuin, zomaar spontaan. Gelukkig dat ik nog al een selectieve schoffelaar ben Nu gaan we even links de Kalverdijk op. Als je nu rechts in de slootkant kijkt zie je een plant met zilverachtige fluwelige bladeren en mooie witte bloemen staan. Er staan er verschillende struiken van, zie je wel? Dat is HeemstDie kun je ook nog tussen Kreverhille en Ossenisse vinden, en aan de weel van Lamswaarde, langs de Plattedijk staat ook een bosje Heemst. Vrij veel Heemst kun je vinden aan de voormalige "jérden' heemst euvel", langs de dijk van de kleine Hengst dijkpolder aan de kant van de gebr.Kerckhaert Ook in de buurt van de Kruispolder staat 't. Kom we gaan terug naar de Hulsterweg richting KloosterzandeKijk hier onder deze boom staat zomaar vlak langs de weg een paddestoel die op een ouderwetse spons lijkt, het is een Mori eitjeOok op de Doorndijk bij Kreverhille zie je die wel eens. Nu rechtsaf de weg over steken en naar het enige plekje Duizendguldenkruid kijken dat de omgeving Kloosterzande rijk is. Mooie roze bloempjes zijn het zie je wel? Hier rechts zie je de Kalver dijk liggen daar kun je Vogelmelk vinden. Ook op de Schapersdijk staat deze vogelmelk, in de reep gras tussen de weg en de prikkeldraad. Nu eens kijken wat de Flora van Nederland van deze planten zegt. Donderkruid, vrij zeldzaam in F Marjolein, beschermd Aardaker, beschermd Zwanebloem, beschermd Kompassla, in F vrij zeldzaam Kaardehol, vrij zeldzaam in F, beschermd Klavervreter, zeldzaam in F Gevlekte rupsklaver, vrij zeldzaam Heemst, vrij zeldzaam op vochtige plaatsen marjolein Vogelmelk, vrij zeldzaam, beschermd. Dat is tien vrij zeldzame planten waarvan vijf beschermd. Dat is een mooi resultaat. Je ziet nu wel dat er niet alleen op ande re plaatsen iets leuks groeit, maar ook in eigen omgeving. Als je maar gaat kijken. Ed Steijns, P. Smulderstraat 14» Kloosterzande. 167

de Steltkluut | 1981 | | pagina 25