wachten, dat er de komende' jaren zeer veel van die bomen uit onze streek zullen verdwijnenEn dat is toch niet wat U wilt? Daarom is het zaak NU te handelen. Met een kléin groepje mensen kunnen we al dat werk nooit aan. Zonder U lukt het niet Dus mensen, help mee om deze karakteristieke en waardevolle bomen te behouden. Al is het maar één zaterdagmorgen, al is het maar één zaterdagmiddag. Zaterdag 31 oktober krijgt U Uw eerste kans om te laten zien dat het Oost Zeeuwschvlaamse landschap U echt iets waard is. We beginnen dan omstreeks 9-30 uur bij Luntershoek. Daar staan 24 knotwilgen, vlak langs de kreken van het Groot Ei land, met zware takken die er af moeten. Materiaal is aan wezig. Koffie is ongetwijfeld verkrijgbaar in het cafeetje; misschien dat de knotkas hier een consumptie kan aanbieden. Voor eventueel nadere inlichtingen kunt U terecht bij Henny van den Hemel, tel.: 01150- 13819; Lex Maas, tel.: 01150 - 30360; Peter Maas, tel.: 01148 - 2598. OVER VERZEKERING. ENZ. Tijdens de jaarvergadering van 1974 werd een vraag gesteld over aansprakelijkheid van onze vereniging voor ongelukken, die onze leden zouden kunnen overkomen bij bepaalde werk zaamheden als b.v. knotwilgen snoeien. Wij vroegen een deskundige - F.K.Haak te Hoek - om advies. We staan voor een nieuw knotseizoen en de vraag is weer ac tueel. Daarom drukken we zijn antwoord hier nog eens op nieuw af. - Ons antwoord hierop moet zijn dat onze vereniging hier voor geen enkele verantwoording draagt of kan dragen. Im mers deze werkzaamheden gebeuren niet in opdracht van de Vogelwacht, maar op basis van vrijwilligheid door ieder lid of niet-lid persoonlijk, dus ook onder ieders eigen verantwoordelijkheid Dit hoeft echter niemand af te schrikken om aan dit werk mee te doen. Ieder die in het dagelijks leven een dienstbe trekking vervult in nml. wettelijk verzekerd tegen ongeval len. Ook tegen die welke hem overkomen buiten zijn dienst betrekking. Eventuele dokters- en ziekenhuiskosten vallen dan ook onder de vergoedingen van ziekenfonds-- of vrijwil lige ziektekostenverzekering. Alleen zelfstandigen en studerenden zullen zelf voor ver zekering moeten zorgdragen als zij een uitkering wensen voor arbeidsongeschiktheid; maar dat geldt evengoed voor 't leven van alledag. Tot slot: laten we niet vergeten dat we bij elk ongewoon werk meer risico's zullen lopen en deze ook weten te aan vaarden. Daarom: blijf voorzichtig bij dit voor ons Zeeuw se landschap zulk nuttige en mooie werk. - 1 5 O

de Steltkluut | 1981 | | pagina 8