ecopian Onkruid bestaat niet zegt men bij het Wij helpen U bij de aanleg en het beheer van: J VOGELS KUNNEN SCHADE OP OVERLAST veroorzaken En daar moet dan wat tegen gedaan worden. Vanuit onze optiek is ver jagen de meest elegante oplossing. Maar hoe? We kregen nog wat tips om ganzen te verjagen. Stokken met lappen plastic (moet het persé zwart zijn?) er aan schijnen zeer afdoende te zijn. Of zwarte plas tic lappen om (bone)ruiters Een stuk of wat flessen, her en der verspreid uitgelegd over het land, schijnen, door de wind, een fluitend geluid te maken, waarvan ganzen niets moeten heb ben. Meeuwen - en ook reigers zijn daarom bekend - haalden bij J.Tieleman in Walsoorden goudvissen uit de vijver. Hij leg de er twee oude kopspiegellampen in, aan de voet verzwaard met een stuk ijzer, en geen meeuw is nog in de buurt ge weest. Zo te horen lijkt het nog een betere methode dan wat draden spannen over de vijver, al schijnt dat ook afdoende te zijn. Mutua Fidesstraat 9a 9741 CA Groningen 050-779846 05959-1851 plantsoenen, parken, heemparken, tuinen, natuurtuinen, wilde plantentuinen, instructieve tuinen, spel- en recreatieterreinen, vogelbosjes, houtwallen, bossingels, overhoekjes, ruigtes, struwelen, productiebos, naaldbos, loofbos, natuurbos, natuurvijvers, visvijvers, vennen, moerassen, moerasbos, heide, grasland, paardenweiden, hooiland, kap- en maairegiems begrazing, beplanting op vegetatiekundige grondslag, natuurbouw, ontwikkeling van gradiënten, inventarisaties, karteringen. Biologisch Adviesburo ECOPLAN H. E. van der Lans (ecoloog) Drs. G. Poortinga (bodemkundige) Vegetatiekundig adviseur: Dr. G. Londo Zoölogisch adviseur: Dr. H. E. van de Veen Popuiatie-genetica: Drs. P. P. van der Molen Hr. E. Laarman (oud-hortulanus "de Wolf", Haren Gr.) De uitgebreide brochure van ECOPLAN, adviesburo voor natuurbehoud, natuur beheer, natuurbouw en eco logisch verantwoorde groen voorzieningen mag eigenlijk ontbreken noch onbekend zijn bij enige overheids- of semi-overheidsdienst die zich met bovengenoemde onderwerpen bezig houdt. KNOTDAG 13 FEBRUARI AXEL: In de stand van De Steltkluut, tijdschriften, plaatjes voor schoolwerkstukjes, knipplaten, natuurkranten, diverse soorten enveloppen en wat ander kan toormateriaal. Kom langs, er is zeker iets voor U of Uw kinderen bij 9

de Steltkluut | 1982 | | pagina 11