OVERLEG Onvrede met de getroffen regelingen en wrevel over een ar tikel in De Steltkluut over pierensteken en vissen op de slikken (Een Pleidooi, jrg. 10: 4 (1980), pag. 122-125) schiep een vijandige sfeer tussen hengelaars en De Stelt kluut De secretaris van de Clingse Hengelaarsvëreniging, de heer C.Peeters, heeft zich "beijverd om "beide groeperingen rond de tafel te krijgen om de wensen/grieven eens door te pra ten. Op 24 juni 1981 waren beide partijen in Den Dullaert te Hulst bijeen. Onze secretaris, de heer J.Lievens, maakte onderstaand beknopt verslag op. Aanwezig, namens De Stelt kluut: G-.Sponse- lee en J.Lievens. Namens de sport vissers: 18 ver tegenwoordigers van 14 organisa ties G.Sponselee leidt het ge sprek in: wij zijn ingehuurd voor de vogelbescherming. In de practijk blijken deze belangen te botsen met die van o.m. de sportvisserijIn ons tijdschrift is daarvan vorig jaar twee keer melding gemaakt: - "Een Pleidooi" voor het creëren van recreatievrije buiten dijkse gebieden. Rijkswaterstaat heeft hier positief op gereageerd: aan de zuidelijke oever van de Westerschelde zijn er dijkvakken waar wel en andere waar geen pieren mogen worden gestoken. Sponselee schetst de gevolgen - verarming - door de veranderde getijdenwerking in de Del ta; de te verwachten verrregaande verzoeting van de Wes terschelde en de toenemende recreatie. Onze slikstranden worden de enige uitwijkmogelijkheid voor trekvogels. - het "nonchalante" gebruik wat sportvissers wel eens van de natuurlijke ruimte, binnen- en buitendijks, menen te mogen maken. Van de zijde van de sportvissers wordt het nonchalante ge drag in de natuur onderkend. De verenigingsbesturen werken aan een mentaliteitsverbetering van de leden. Zij zien geen aanleiding om het aantal visstekken te concentreren in bv. één bepaalde kant van 'n kreek. Sponselee zegt toe ook zijn leden (nogmaals) te zullen oproepen zich in het veld als natuurbeschermers te gedragen; de vissersbestuurders idem. De kwestie van het pierensteken en de recreatievrije slik- zones geeft aanleiding tot soms heftige reacties. Enige aanwezigen onder de sportvissers eisen dat Saeftinghe, de Braakman en verder het Zwin voor de vogels worden gereser veerd en de rest vrij voor recreatie, in het bijzonder voor activiteiten van sportvissers. Na ampele discussie wordt 'n 1 1

de Steltkluut | 1982 | | pagina 13