voorstel van de heren Ceelen (Deltafederatie) en Sponselee aangenomen: het gesprek moet in kleinere kring worden ge voerd tesamen met Rijkswaterstaat en het Axeler - en Hul ster Ambacht, de instanties die uiteindelijk uitmaken wat er al dan niet op de buitendijkse gebieden kan gebeuren. De Steltkluut zal het gesprek arrangeren zo mogelijk eind augustus, uiterlijk half september. Dezerzijds zullen voor zitter en secretaris deelnemen. De sportvissers zullen po gen in nader beraad maximaal vijf vertegenwoordigers aan te wijzen. Bij de vissers, die de vogelwachters gebrek aan gevoel voor de medemens verwijten, koert niettemin de vredesduif: we hebben ook gemeenschappelijk belangen en liefdes. Verslag van de bespre king over wormenspitten met Rijkswaterstaat, De Steltkluut en O.Z. Vlaamse hengelaars. Vlissingen, 27 oktober. Aanwezig voor RWS: diensthoofd ing v.d.lee en mevr Bakker, oecol. medewerkster. Steltkluut: G-.Sponselee en Jlievens Hengelaarsverenigingen 5 personen olv. R.lam mens Axeler Ambacht: hfd tech. dienst ing Hubregtse. De hengelaars herhalen hun eerder geuite bezwaren. Zij wil len meer vrijheid op de slikken en stellen voor de platen vrij te houden.voor de avifauna. Voorts wijzen zij op ver storing door jagers. De Steltkluut anderzijds zegt niet met een minimum-bod te kunnen komen; in redelijkheid valt er wel te praten over 'n herverdeling. Knelpunten blijken de gebieden rond Hellegat en Kruispolder te zijn. Van de Lee beperkt de discussie dan ook tot die gebieden en hij weet op een compromis aan te sturen waarmee alle aanwezigen vrede kunnen nemen. Het ge bied vanaf de grens Axeler - /Hulster Ambacht bij het Hel legat tot aan de Veekhoek bij de Kruispolder wordt verboden voor spitters (niet voor vissers). Afspraak: alle partijen verdedigen voor de eigen achterban bovenstaand compromis. Namens de vissers zal dhr Ceelen hiertoe schriftelijk een verzoek richten aan de directie van RWS, waarna een definitieve beslissing komt, zo mogelijk per 1.1.1 982 Een nieuw overleg wordt tzt. gepland over de afpalingsmar kering: hoe, waar, wie enz en het toezicht op het naleven van de afspraken. J.Lievens. 1 2

de Steltkluut | 1982 | | pagina 14