Literatuur Heukels-van Ooststroom, 1970. Flora van Nederland, 16e druk, Gr. Jacobusse, C 1 981 Pïantenlijst van Zeeland, Heinkenszand Ooststroo.S.J.van, 1948. Filicinae leptosporangiatae Flora Neerlandica, Amsterdam. RompaeyE.van LDelvosalle1?72. Atlas van de Belgische en Luxemburgse flora, Brussel. Vindplaatsen: 1. Kreek Westkapelle, 2. glasfabriek SvG, 3. Zuid- dorpe, 4- Ertvelde (b). VERSLAG DIA-AVOND, 21-12-1981. Rond 19.00 uur die 21ste was" het allesbehalve weer om naar Terneuzen te rijden: zo 't nog niet glad was, zou het dat in ieder geval worden. Toch waren er tegen achten zo'n 80-100 aanwezi geen: rond de helft inwoners van De Blidede rest leden. R.Bleyenberg beet de spits af met een verslag over het ringen van Steen- en Ransuil en Toren valk, vnl. in door hemzelf opgehangen kasten. Het duidelijke fotowerk was van A.v.d.Wiel. Landschap, planten en deelnemers in de Dyleval- lei ten ZO van Brussel vormden het onderwerp van B.Grootjans' presentatie. Een fotoverslag van de excursie die we daar de voorbije zomer hielden. Iedere nuance, iedere speling van het licht in en boven on ze polders en schorren vangen, dat heeft mevrouw A.de Vocht in haar vingers. Geen wonder dat iedereen ook de tweede sle de opnamen wilde zien. Concurrentie kreeg ze overigens van J.v.Hooye en A.v.d.Wiel die ons planten en landschap van hun studie gebied - de Vlaamse Kreek - toonden. Veel tijd hadden F.Tombeur en JvdKammer niet nodig om hun demontabele schuilhut op te zetten, af te breken en toe te lichten. Te vervoeren in elke normale auto, vlot op te zetten en alleszins geschikt om vogels van dichtbij te observeren. Een werktekening met beschrijving komt tzt. in De Steltkluut. D.Schutz besloot de avond met planten van de Dries Arendskreek, impressies uit het Axelse Bos en fotogra fische juweeltjes als rijp op een gevallen blad etc. Een bijzonder geslaagde avond, met werk van hoge kwaliteit. Dat smaakt naar meer. Mogen we Uw bijdrage volgend jaar tegemoet zien? Het hoeft echt geen professioneel werk te zijn; leg op Uw manier Uw belevenissen in de natuur vast. G.Sponselee. 2 3

de Steltkluut | 1982 | | pagina 25