EEN BIJZONDERE ONTMOETING. We gingen wandelen in het Interjute-bos hij Clinge. Toen we langs de dennehomen kwamen zagen we eerst Zwarte mezen. Toen hoorden we Goudhaantjes. En we zagen er één, heel dichtbij Vanuit de auto zagen we een Reiger. We kwamen ook langs 'n soort boerderijtje en we zagen Patrijzen. Toen we monopoly hadden gedaan en ik gewonnen had, zaten we aan de thee en plotseling riep mijn zusje:"Wat zit daar op het dak?" Mama zei voor de grap:"Een Koningsadelaar". "Welnee", zei mijn vader, "ik geloof een Sperwer; pak de kijker eens" Toen hij dat zeifloep, daar vloog een Smelleken! Papa keek eerst nog voor alle zekerheid in het vogelboek "De Europese Vogels in Kleur". En het was er een. Hij kon de Groenling, die net in een rozebottel wou pikken, niet te pakken krijgen. Van Machteld Harts. MEE OP V1INDEREXCURSIE. Zaterdag 11 juli ben ik mee geweest op vlinderexcursie. Ik heb heel veel vlinders gezien. Het waren bijna allemaal witte Bij ons in oost-zeeuws-vlaanderen komen vijf soorten witjes voor. Dat zijn: Groot koolwitje, Klein koolwitje, Klein ge aderd witje, Oranjetip en de Citroenvlinder. De eerste drie soorten komen heel veel voor, maar de Oranjetip en de Citroenvlinder zijn heel zeldzaam. Het Groot koolwitje en het Klein koolwitje lijken veel op elkaar, maar ze zijn te herkennen aan het uiterste zwarte puntje op de voorvleugels. Dat zwarte vleugelpuntje is bij een Klein koolwitje kleiner. Het Klein geaderd witje lijkt veel op een Koolwitje, maar is kleiner en heeft donkere aderen. Een mannetje heeft één zwart stipje en het wijfje twee stippen op de voorvleugel. Deze vlinderexcursie vond ik heel leuk. Annette de Bakker, lamswaarde. 7 jaar. Annette maakte er deze tekeningen bij: Groot koolwitje Klein koolwitje 3 2

de Steltkluut | 1982 | | pagina 34