OPRICHTING VOGELWERKGROEP Negen februari is er binnen het kader van De Steltkluut een vogelwerkgroep van start ge gaan. Directe aanleiding tot het oprichten van deze werkgroep vormen de gerezen pro blemen m.b.t. het doorgeven en ge bruik van door de Vogelwacht ver zamelde gegevens, m.n. van de groep mensen die meewerken aan de roofvogel en de waterwildtelling. De vogelwerk groep nu, wil zoveel mogelijk zelf ge gevens verzamelen, bewerken en publi ceren. We hopen zodoende een bestand van gegevens op te bouwen waarbij we als Vogelwacht zelf beslissen aan wie deze gegevens verstrekt worden. Dit om misbruik door personen en overheidsinstanties te voorkomen. Dit vormt echter maar één aspect van de doelstelling die de werkgroep zich gesteld heeft. De werkgroep heeft zich ten doel gesteld zoveel mogelijk mensen te betrekken bij, te helpen bij en aan te zetten tot het bestuderen van vogels, d.m.v. het zelf opzetten van onderzoek, het behulpzaam zijn bij onderzoek van anderen, het uitwerken van de gegevens en eventueel publicatie hiervan. Het is geenszins de bedoeling om ons enkel en alleen bezig te houden met dor cijferwerk. Voor alles komt het plezier dat je beleeft aan het bezig zijn met een stukje van je eigen wereld. 4 en 25 april starten we een onderzoek naar het voorkomen van de Fuut en de Blauwborst in O.Z.Vlaanderen. In mei vol gen onderzoeken naar het voorkomen van rallen en Kwartels. Voor nadere data contact opnemen met de werkgroep. Gegevens die betrekking hebben op deze soorten zijn van harte wel kom. Voor het Fuut- en Blauwborstonderzoek hebben we 0.Z.V1. in vieren gedeeld (zie kaartje).In elk deel zullen 2 leden van de werkgroep aan de slag gaan. Wie zin heeft om mee te doen kan contact opnemen met de betreffende personen. Wie zelf al bezig is met een onderzoekje, of ideeën, "vragen, gegevens of op merkingen heeft kan het ons laten weten. We stel len dat bijzonder op prijs Voor de adressen zie de volgende pagina. 40

de Steltkluut | 1982 | | pagina 10