Zadenlijst de Wevertuin Evenals in voorgaande jaren zijn ook dit jaar in de De Wevertuin van het Natuurhistorisch Museum te Maas tricht zaden van merendeels inheemse planten verzameld. Belangstellenden kunnen een lijst waarop 120 soorten staan vermeld, aanvragen door een gefrankeerde envelop te sturen aan Natuurhistorisch Museum, De Bos- quetplein 6-7, 6211 KJ Maastricht. Op de envelop linksboven schrijven: Zadenlijst. In de envelop een postzegel van 65 cent doen ter bestrijding van de porto kosten. Na ontvangst wordt de Zadenlijst per omgaande toegezonden waarna u uw keuzen kenbaar kunt maken. MEDEDELING Ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de K.N.N.V. is door de Strandwerkgemeenschap van K.N.N.V., N.J.N, en A.C.J.N. een speciale afleve ring van haar orgaan ,,Het Zeepaard'' uitgebracht. Van dit speciale nummer zijn 1000 extra nummers gedrukt met de bedoeling wat meer bekendheid te geven aan de S.W.G. en haar aktiviteiten. De in houd van dit Zeepaard is dan ook speciaal afgestemd op diegenen die nog onbekend zijn met het mariene milieu. Zo zijn in dit nummer artikelen te vinden over de S.W.G. en haar archief (het centraal systeem), lite ratuur op het gebied van mariene flora en fauna, een handleiding voor gruisonderzoek, een determineer- tabel voor de Nederlandse kwallen en een stukje met antwoord op de vraag: wanneer en waar gaan wij naar strand en dijk. Mocht u geïnterresseerd zijn, dan kunt u als volgt in het bezit komen van dit dikke Zeepa.uc Stort 1 2,50 op de girorekening van de penningmees ter van de S.W.G.. P. J. Vos, Munnikenstraat 43, Leiden. Het nummer luidt 450.222. U kunt zich natuurlijk ook meteen als lid aanmelden door 12,50 (voor leden van de K.N.N.V. 10,-) op bovenstaand nummer te storten. U krijgt dan 6 Zeepaarden per jaar met daarin aankondigingen van de te houden activiteiten als excursies en vergade ringen. n Peter Huwer, Redakteiir Caniilo Torres plein 10, 2332 ZB Leiden Het Zeepaard" ■K JL. ,,Knipbladen Noordzee" De Stichting Werkgroep Noordzee te Amsterdam heeft kortgeleden een set van 10 ,,Knipbladen Noordzee" uitge geven. Met deze knipbladen hoopt de Werk groep een gedeelte van het groeiend aantal verzoeken om algemene infor matie over de Noordzee te kunnen beantwoorden. De knipbladen zouden gebruikt kunnen worden als illustratie bij lessen/taakopdrachten voor de ho gere klassen van het basisonderwijs en voor de lagere klassen van het middel baar onderwijs. Per blad is een facet van de Noordzee belicht". De kosten per knipbladenset bedragen 2,50 exclusief porto. Sets zijn uit voorraad leverbaar. Nadere informatie kan worden verkre gen bii de Werkgroep Noordzee, post bus 723, 1000 AS Amsterdam, tel. 020- 239034. Inventarisatie-Atlas voor flora en fauna van Nederland Dinsdag 29 september 1981 heeft staatssecretaris H. A. de Boer van CRM het eerste exemplaar van een Inventarisatie-atlas voor flora en fauna van Nederland uit handen van drs G van der Lely, algemeen directeur van het Staatsbosbeheer in ontvangst ge nomen. Bij de aanbieding werd tot uiting gebracht dat door de veelheid van gegevens automatisering een eer ste vereiste werd om niet alleen de onderzoekers, maar ook de vele ge bruikers in de sfeer van aankoop en beheer van de juiste gegevens te voor zien. De atlas die door het Staatsbosbeheer samen met de Topografische Dienst is ontwikkeld maakt het mogelijk bij een inventarisatie de plaats van w .arnc- ming op zeer nauwkeurige en unifor me wijze in kaart te brengen De prijs van de atlas is 30.-. Informatie over de atlas is te verkrij gen bij het Staatsbosbeheer (030- 852854), postbus 20020, 3502 LA Utrecht. 46

de Steltkluut | 1982 | | pagina 18