Poto^_s j__Bouke_&root jans^^ De ring is van Trekstation Hiddensee een (het?) Oostduit- se ringstation. De vogel was ten tijde van het ringen reeds na het eerste kalender jaar De heer Jac. Wolfert uit Os- senisse vond het bedorven ka daver - dat er toen al onge veer zes weken moest liggen op 29 maart 1981 onder de Hooglandsedijk bij Ossenisse. Het dier is gestorven na be schoten te zijn geweest: zie de indrukken van de hagel korrels op de voetring. De halsring was felgeel. Helaas noteerden we geen maten en ge wicht voor we hem instuurden. G-.Sponselee We vroegen de befaamde waterwildkenner mr T.Lebret uit Middel burg om commentaar, met name tav het gedrag. Zijn mening: - Het stukje van van der Kammen munt niet uit door evenwichtig heid en kennis van zaken. Ik zou willen adviseren hem het stuk je terug te sturen en in overweging te geven zich eerst eens wat beter te oriënteren. We hebben in het verleden een grote hoeveelheid gegevens over de Kleine zwanen verkregen, die geel geverfd waren, zodat ze als geringd herkenbaar waren. Hetzelfde gebeurt op grote schaal met steltlopers. Ik kreeg hierover pas een circulaire van Baptist.C.S. Het ganzenonderzoek levert ook goede resultaten. Als van der Kammen niet mee doet aan het bijeenbrengen van gege vens moet hij dat zelf weten.. Zijn argumenten staan niet sterk. Hij stelt gewoon wat vragen maar laat na te antwoorden. Zag hij zelf ooit een "verstoten" gans? Er zijn grote hoeveelheden gege vens over "halsgeringde" paren, die jaren bijeen blijven. In het nieuwe "Wild Geese of the World" van Myrfijn Owen staat het volgende hierover op p.160 "Marking methods": 54

de Steltkluut | 1982 | | pagina 26