zelfde plaats terug komen en dit al enkele jaren lang. De plaats welke door mij bedoeld wordt ligt 500 a 700 meter ten noorden van luntershoek en 300 meter ten westen van de Sasdijkweg. De afstand tot de reigerkolonie "Het Plaatje", ten zuiden van luntershoek, is km. Enkele jaren geleden is op bedoelde plhats een dode reiger aangetroffen, ofschoon: ze moeten ergens sterven. Vlakbij, ongeveer op 100 meter, ligt een watergang van meter breed, een overblijfsel van een inbreuk van een overstro ming. Is er iets bekend over het gedrag van Blauwe reigers met betrekking tot het bovenstaande? Graag wilde ik hierover eens iets meer horen. Jos Verschueren, Sasdijkweg 3, Vogelwaarde. Jos, dat zijn moeilijke vragen, maar onze complimenten voor je goed waarnemingsvermogen. Denk je aan een plek bij een vroegere kreek of dergelijke, waar ze al sedert jaren bij eenkomen, omdat je over die watergang spreekt? Maar dan zou je ze vroeger er ook gezien moeten hebben. We weten 't antwoord niet, maar we zullen het voorleggen aan een paar deskundigen. Als we er wat meer over weten, laten we nog wel van ons horen. Accoord? VOORJAARSWERK Zijn de nestkasten al schoongemaakt, want, als we dit schrijven - eind februari - zien we de Koolmees zijn broedplek- je van vorig jaar alweer inspecteren? En wat denk je van het plaatje hier rechts? We vonden het in een Engels boekje: 'n Spreeuw trekt een haar uit de manen van een paard. Zo wordt je er plotseling opmerkzaam opgemaakt dat vogels ook wel 'ns gebrek aan bouwmaterialen kunnen hebben. En niet overal lo pen paarden en schapen waarbij ze terecht kunnen. Gelukkig kunnen we ze helpen, kijk maar naar het plaatje rechts onder. In het korfje, waarin we deze winter pinda's voederden, doen we nu nestmateriaal. Wat? Mos, kortgeknipte wollen en katoenen draadjes, hondeharen, zacht hooi, dro ge plantenworteltjes e.d. Pas op voor lange, ster ke draden en schapewol. De vogels of hun jongen kunnen er met de pootjes in verward reken en dat loopt meestal niet goed voor ze af. 0 ja, en je weet het hè.... heb je wat leuks te melden, iets wat je zag, meemaakte, laat je horen je kent het adres; kijk maar voor in. 80

de Steltkluut | 1982 | | pagina 52