3 mei 19-30 - 21 .30 determineren in biolokaal; 12 mei 19.30 - 21.30 determineren in biolokaal. De kosten bedragen 7.50 per persoon. Het minimum aantal deelnemers moet minsten 8 zijn. Determineertabellen zijn niet meer te koop, maar in fotoco- pie leverbaar. Dat kost 10.- Wie zo'n copie wil, moet dat tientje gelijk storten met het cursusgeld. Ze worden 26/4 uitgereikt Aanmelden door storting op giro 265961 van onze penning meester te Koewacht VOOR 15 april. Als de cursus doorgaat, krijgt U GEEN bericht meer. DETERMINATIECURSUS 1982 Opnieuw - deze keer samen met de ZVU - een cursus om te le ren planten op naam - is op soort - te brengen. Dat gebeurt aan de hand van kenmerken van bloem, blad en stengel. Die kenmerken zijn te vinden in een boek, Elora genaamd. We ko- men daar zo op terug. De cursus wordt gegeven door H.Maas, met assis tentie van E.Erancken. De data zijn: 10/5 - 17/5 - 24/5 - 7/6 - 14/6 - 21/6, het biologielokaal van de Jansenius Scholen Ge meenschap aan de Tivoliweg te Hulst. De cursus wordt besloten met een excursie op 28 juni in de omgeving van de school. Aanvang eveneens half 8. Er kunnen maximaal 25 personen deelnemen. De kos ten bedragen 10.- per persoon voor de hele cur sus. Storten voor 1 mei a.s. op giro 265961 van onze penningmeester te Koewacht. U hoeft nog niets aan te schaffen: loupes etc. kun nen we van de school gebruiken. Wilt U later toch wat voor U zelf kopen dan zal tijdens de cursus verteld wor den wat best bruikbaar is. Nu de Flora nog. Er zijn diverse soorten in de handel. De beste - waarmee de heer Maas het liefste werkt - is de Flo ra van Nederland van Heukels en Ooststroom, uitgave Wolters- Noordhoff Groningen, maar die kost momenteel 56.-. Om nu al direct zo'n duur boekwerk aan te schaffen is wat gewaagd: wie zegt dat U na de cursus nog"wilt determineren! Daarom adviseren wij U er een te lenen bij vrienden of ken nissen, bij onze bestuursleden die er meestal sj* wel een hebben en verder zijn er enkele op school. Aanschaffen mag natuurlijk altijd, elke boekhan del kan ze U leveren. De laatste druk is de 19e. NOTEER NU REEDS: 30/8 - 6/9 - 13/9 vervolg voor gevorderden; wat moeilijker soorten als grassen, composieten e.d. Als er tijd is ook varens. Bijzonderheden kunt U te zijnertijd vinden in De Steltkluut van augustus. 36

de Steltkluut | 1982 | | pagina 6