AVIFAUNA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het werk voor de nieuwe avifauna vor dert gestaag. Er zijn nu zo'n tien men sen uit oost en west "betrokken bij wat we noemen de werkgroep avifauna. Momenteel zijn we zeer druk bezig met het verzamelen van gegevens over de pe riode 1 968 - 1981 Ons streven is uiteraard om alle gege vens te hebben, zodat de nieuwe avifau na wat dat betreft volledig zal kunnen zijn. Een aantal mensen, van wie we weten dat ze gegevens hebben, benaderen we persoonlijk en heel wat informatie ligt inmiddels opgestapeld in het archief. IMaar ongetwijfeld zijn er nog mensen die waarnemingen heb ben en die deze nog nooit hebben doorgegeven. Hen willen we vragen dat wel te doen, zodat ook hun gegevens in de avifauna verwerkt kunnen worden. Alles is bijzonder wel kom. Alle informatie die bij ons binnenkomt moet worden verwerkt op soort in het archief. Dat wil zeggen dat alle waarnemin gen van iedere vogelsoort bij elkaar moeten worden gezet, zodat per soort een duidelijk overzicht wordt verkregen. Maar dit is werkelijk een gigantische klus, wat we met z'n tienen niet aankunnen, of het zou erg lang gaan duren. En het streven is om de avifauna zo snel mogelijk te schrij ven, zodat ze niet al verouderd is op het moment dat ze verschijnt We zouden dus zéér graag nog wat mensen hebben die ons bij al dat schrijfwerk kunnen helpen. Iedereen die kan schrijven kan hier aan meehelpen, en 't is iets dat U thuis kunt doen, dus op momenten dat U er zelf zin in heeft. Het is misschien wel wat saai werk, maar desondanks uiterst nuttig. Een te lefoontje naar ons is al genoeg om de spullen in huis te krijgen. Zowel voor wat betreft het doorgeven van waarnemingen als voor wat betreft het uitwerken van de gegevens zouden we graag op heel korte termijn reakties ontvangen. Liefst binnen één maand na het verschijnen van dit blad! Namens de werkgroep Avifauna: Peter Maas, Iepenlaan 84, Terneuzen. Telefoon 01150 - 50955. 88

de Steltkluut | 1982 | | pagina 10