Binnen de Ver.voor Zoogdierkunde en -Bescherming zijn mo-1 menteel vier studiegroepen werkzaam. De laatst aangeslote ne is de Werkgroep VeldmuiscensusDoor mid del van verscheidene technieken (heropende gaatjes; meetpunten; hraakballen) hoopt men inzicht te krijgen in de aantalsschommelin gen van de Veldmuis (van belang uit zoog dier- en vogelkundig oogpunt). Men zoekt nog medewerkers. Wie inlichtingen over deze werkgroep wil of kennis wil maken met het blad Microtus kan terecht bij drs J.Buker, Willem Mollhof 9, 1065 AH Amsterdam. Voor informatie andere werkgroepen en WZ algemeen: drs G-.G-las p/a RIN, Kemperbergweg 67," 6816 HM Arnhem. Er is nogal wat deining rond de statiegeldloze melkfles. Milieudefensie en melkhandel willen de statiegeldflesde grootwinkelbedrijven en de verpakkingsindustrie willen dat niet. Er zijn al acties geweest - van beide zijden - om be leidsmakers en parlementariërs te beinvloeden. Van de zijde van Milieudefensie wil men opnieuw een actie starten en de problematiek wat breder aanpakken. Wie in de toekomst meer wil weten over deze - vriendelijke en milieu vriendelijke - acties - en we bevelen dat van harte aan - kan informatie inwinnen bij: Vereniging Milieudefensie, postbus 20050, 1000 HB Amster dam. Telefoon 020 - 221366. WAARNEMERS GEVRAAGD voor de INVENTARISATIE van Amfibieën en Reptielen. Dit voorjaar start de inventarisatie van de Nederlandse Amfibieën en Reptielen, die georganiseerd wordt door het Staatsbosbeheer, de Ned. Ver. voor Herpetologie en Terra- ruimkunde "Lacerta" en het Rijksinstituut voor Natuurbeheer Het doel is, informatie te verzamelen over de verspreiding en vooral biotoop-eisen (o.a. aard van de voortplantings- plaatsen, zomer- en winterverblijfplaatsen) en mogelijke bedreigingen van de inheemse herpetofaunazulks ten behoeve van be- schermings- en beheersactiviteiten De vrijwillige medewerking van (veel) veld- waarnemers is hiervoor onmisbaar. Iedereen met herpetologische veldkennis wordt daarom uitgenodigd aan dit project deel te nemen en zijn of haar waarnemingen te note ren op speciaal voor dit doel ontworpen formulieren. Deel name verplicht niet tot het regelmatig intensief doorzoeken van een bepaald gebied; alle waarnemingen zijn welkom, ook incidentele Serieuze belangstellenden kunnen zich, alleen schriftelijk, opgeven door naam, adres, postcode/woonplaats en evt tele- 89

de Steltkluut | 1982 | | pagina 11