foonnummer op te sturen naar: H.Wijnands, RUT, Kemperber- gerweg 67, 6816 RM Arnhem. Formulieren en handleiding worden dan zo spoedig mogelijk toegezonden. Voor Zeeland zal een en ander gecoördineerd worden door B. Krebs, p/a Delta Instituut, Vierstraat 28, 4401 EA Yerseke, tel. 01131 - 1920. Bij hem kunt U terecht voor nadere in lichtingen. Ook opgave is via dit adres mogelijk. Alleen schriftelijk.- De cursus Mossen-determineren is wegens gebrek aan belang stelling niet doorgegaan. De Uitgeverij van de Jeugdbonden voor Natuurstudie, Warande 73, 3705 ZE Zeist, giro 233040, heeft diverse zeer interes sante en handige tabellen voor allerlei determinatiedoel einden. We doen een greep: dagvlinder-, grassen-, varen- en zeewierentabel. Het is de moeite waard eens 'n volledige fonds- lijst op te vragen. Een natuurgebied van internationaal belang is het binnen ons werkgebied gelegen Verdronken land van Saeftin- gheDe overheid heeft 't als Staats- natuurreservaat aangewezen, omdat de in het gebied aanwezige waarden, het behouden waard zijn. Om die opdracht uit te voeren en dat doel te bereiken is beweiding van (een groot deel van) het gebied noodzakelijk. De beheerder, de Stichting Het Zeeuwse landschap, heeft de ze taak overgedragen aan 'n coöperatieve schapenhouderij. De Coöperatie kampt- echter met startmoeilijkheden. Om die te helpen overwinnen is een STICHTING- BEHOUD SAEFTINGHE op gericht, met het - kortlopende - doel gelden bijeen te bren gen. Daarmee kan de Coöperatie Saeftinghe over de brug ge holpen worden. Een folder met informatie en met de bedoeling dat U er op reageert, sluiten we bij deze Steltkluut in. Als die op het moment van verzending van dit nummer beschik baar is, ook een acceptgirokaart. Zo niet, dan sluiten we die de volgende keer bij De Stelt kluut Het op de folder genoemde gironummer is onjuist; het moet zijn: 5265034-. U kunt tot dan wachten om te reageren, maar natuurlijk is er niets dat U let nu al spontaan naar 't giroboek te grijpen. Elk bedrag, hoe klein ook, lis"" welkom. De vereniging maakte uit i het reservefonds 500.over. /fffiSwjjak (Bestuursbesluit 21 april 1982). 90

de Steltkluut | 1982 | | pagina 12