PLANTENWERKGROEP Het lijkt de laatste tijd wel of de werkgroepen als paddestoelen uit de grond schieten. Nu we het toch over paddestoelen hehben: de planten kunnen uiteraard niet achterblijven. Momenteel wordt er ge werkt aan een plantenwerkgroep. Voor alle duidelijkheid gaat het in de eerste plaats om hogere planten, dus de bovengenoemde paddestoe len zullen door ons (vooralsnog) met rust worden gelaten. Het is erg belangrijk om van de planten in ons gewest meer af te weten. De laatste jaren is er zo links en rechts al uitstekend onderzoek gedaan, maar de plantenwerkgroep zal zich vooral inzetten voor co ördinatie op dit gebied en vooral voor stimulatie. Er is nog'erg veel werk te doen: inventarisatie van b.v. veedrinkputten, gras landen, en kreekrestanten. Dit zijn vaak gebieden welke bedreigd worden. Daarom zijn harde gegevens noodzakelijk: wellicht dat dan de bedreigingen afgewend kunnen wprden. IJ zult begrijpen dat voor dit werk mensen nodig zijn die mee willen helpen. Vooral als u al enige plantenkennis hebt bent u bijzonder welkom, maar als u denkt dat deze kennis nog te wensen overlaat kunnen we die wel wat bij spijkeren Op 26 juni a.s. houden we een excursie naar de Hoge Berg bij Sas van Gent. Dit is z.o'n gebied dat bedreigd wordt en alleen als we duidelijk kunnen aantonen dat dit gebied waardevol is, dan is daar misschien wat aan te doen. Als u met ons" mee wilt werken bent u op deze excursie van harte welkom". Verzamelen om 9-00 uur aan het grenskantoor langs de grote weg bij Sas van Gent..Maar als u deze dag niet -kunt komen, of misschien woont u te ver er vandaan, dan kunt u altijd kontant opnemen. Er is overal in ons gewest wel wat te inventariseren. Marjon kan u daar meer over vertellen: tel.: 01157 - 1322. PLANTENWERKGROEP ORGANISEERT EXCURSIES. Vooral "bedoeld, voor mensen die hun plantenkennis willen "bij spijkeren, worden er, verspreid door onze streek, enkele ex cursies georganiseerd. Het accent zal voornamelijk liggen op het herkennen van verschillende plantensoorten met "behulp van eenvoudige kenmerken. Kortom, iets wat de beginnende plantenliefhebber niet mag missen, maar wat de 'gevorderden' ook zeker zal kunnen boeien! Behalve op 26 juni naar de Hoge Berg: - zondag 4 juli* 9.30 uur, aan kruispunt St Anna, Terneuzen; - donderdag 15 juli, 19-30 uur, Wallen Hulst. Verzamelen op 's Gravenhofplein bij het postkantoor; - donderdag 5 augustus, 19.30 uur, Axelse Sassing; - zaterdag 21 augustus, 10.00 uur, verzamelen langs de weg "?van Philippine naar Yzendijke, bij de afslag naar Bier vliet Wellicht dat er voor vervoer gezorgd kan worden vanuit Ter- neuzen of Hulst naar dit wat 'braak' liggende terrein tus sen oost en west. Kontakt daarvoor opnemen met Peter Maas: 01150 - 30955- 94

de Steltkluut | 1982 | | pagina 16