STREEKMUSEUM „DE VIER AMBACHTEN" Slakken - vooral naaktslakken - kun nen overlast en schade veroorzaken. Daar moet dan wat aan gedaan -worden. Vangen met de hand? Niet zo simpel temeer daar de "beesten meestal in de nacht actief zijn. Vergif? lie ver niet. Probeer eens 'n slakkenval "geaasd" met bier. Het schijnt dat slakken, met name naaktslakken, en dat zijn juist de dieren die nogal eens wat kiemplanten en zo kunnen afeten, er dol op zijn. Het is dus heel simpel: een jampot je half ingraven, tot halverwege vullen met bier en er een plaatje, 'n steen, tegel of wat ook over, zo dat een slak er wel, maar de regen er niet in kan. Natuurlijk zijn er ook - plastic - exemplaren in de handel. Wij kochten er twee bij tuinspecialist Willemse, het plan- tenpostorderbedrijf uit Hillegom, postbus 60. Prijs per 2 stuks f 10.50 plus verzendkosten. Orders minimaal f 20.-. Inge Malefason maakte er een tekening van. Wij hebben nog geen kans gehad ze uit te proberen, maar we zullen dat ko mend seizoen doen. Onze bevindingen delen wij natuurlijk mee. Verkoopadressen in onze regio zijn ons helaas niet be- sb «X* vX-. sl U. In Streekmuseum "De Vier Ambachten", Steenstraat 28 te Hulst zal van zaterdag 29 mei t/m zaterdag 16 juli een specia le tentoonstelling worden gehouden, getiteld: VERDRONKEN HONTENISSE. Getoond zullen worden tientallen vondsten uit de bodem van het buitendijkse land, met een blik op de situatie vóór de vloeden van St.Gallen (1508J en Cosmas en Damianus (1509) en de uiteindelijke verlating van de polder in 1511. Toegelicht met foto's, situatieschetsen en reconstructie tekeningen. Van 17 juli tot 28 augustus loopt de tentoonstelling: MOLENS IN ZEELAND. Het museum sluit dit jaar op 28 augustus. Het is geopend van maandag t/m zaterdag, van 14.00 tot 17.00 uur. kend 96

de Steltkluut | 1982 | | pagina 18