natu ur bescherm i ngswet BESCHERMDE PLANTEN AQH BESLUIT van 6 augustus 1973 ter uitvoering van artikel 22, eerste lid, aanhef en onder a, van de Natuurbeschermingswet Besluit beschermde inheemse plantesoorten) Artikel 1. Als beschermde plantesoort in de zin van de Natuurbeschermingswet worden voor het gehele land aange wezen: 1. Allium ursinum L. - Daslook. 2. Arnica montana L. - Wolverlei. 3. Butomus umbellatus L. - Zwanebloem. 4. Campanula species - Klokje, alle soorten. 5. Cirsium dissectum (L.) Hill - Spaanse ruiter. 6. Colchicum autumnale L. - Herfsttijloos. 7. Dianthus deltoides L. - Zwolse anjer. 8. Dipsacus fullonum L. - Wilde kaardebol. 9. Drosera species - Zonnedauw, alle soorten. 10. Epipactis palustris (L.) Crantz - Moeraswespenorchis. 11. Eryngium maritimum L. - Blauwe zeedistel. 12. Fritillaria meleagris L. - Kievitsbloem. 13. Gentiana species; Gentianella species - Gentiaan, alle soorten. 14. Gymnadenia conopsea (L.) R.Br. - Grote muggenor- chis. 15. Juniperus communis L. - Jeneverbes. 16. Lathyrus tuberosus L. - Aardaker. 17. Leucojum aestivum L. - Zomerklokje. 18. Menyanthes trifoliata L. - Waterdrieblad. 19. Narthecium ossifragum (L.) Huds. - Beenbreek. 20. Orchis (Dactylorhiza) incaraata L. - Vleeskleurige or chis. 21. Orchis (Dactylorhiza) maculata L. - Gevlekte orchis. 22. Orchis (Dactylorhiza) majalis Rchb. - Breedbladige or chis. 23. Orchis morio L. - Harlekijn. 24. Orchis (Dactylorhiza) praetermissa Druce - Rietorchis. 25. Origanum vulgare L. - Wilde marjolein. 26. Ornithogalum nutans L. - Knikkende vogelmelk. 27. Ornithogalum umbellatum L. - Gewone vogelmelk. 28. Osmunda regalis L. - Koningsvaren. 29. Pamassia palustris L. - Parnassia. 30. Platanthera bifolia (L.) Rich. - Welriekende nachtor chis. 31. Primula species - Sleutelbloem, alle soorten. 32. Salvia pratensis L. - Veldsalie. 33. Veronica longifolia L. - Langbladige ereprijs. 34. Vinca minor L. - Maagdenpalm. 35. Viola calaminaria (D.C.) Lej. - Zinkviooltje. DIEREN A O O BESLUIT van 6 augustus 1973 ter uitvoering van artikel 22, eerste lid, aanhef en onder b en c, van de Natuurbeschermingswet (Besluit bescherm de inheemse diersoorten) Artikel 1. Als beschermde diersoort in de zin van de Na tuurbeschermingswet worden voor het gehele land aange wezen: a. van de Zoogdieren Mammalia: Bruinvis - Phocoena phocoena (Linnaeus) Tuimelaar - Tursiops truncatus (Montagu) Hamster - Cricetus cricetus (Linnaeus) Eikelmuis - Eliomys quercinus (Linnaeus) Hazelmuis - Muscardinus avellanarius (Linnaeus) Vleermuizen, alle soorten - Chiroptera; Egel - Erinaceus europaeus Linnaeus; b. van de Reptielen Reptilia: Moerasschildpad - Emys orbicularis (Linnaeus) Slangen, alle soorten - Serpentes; Hagedissen, alle soorten - Sauria; c. van de Amfibieën - Amphibia: Kikkers en Padden, alle soorten - Salientia; Salamanders, alle soorten - Caudata; d. van de Vissen - Pisces: Rivierdonderpad - Cottus gobio Linnaeus; Gestippelde alver - Alburnoides bipunctatus (Bloch); Kleine modderkruiper - Cobitis taenia Linnaeus; Grote modderkruiper - Misgurnus fossilis Linnaeus; Bermpje - Nemachilus barbatulus (Linnaeus); Elrits - Phoxinus phoxinus (Linnaeus); Bittcrvoorn - Rhodeus am ar us Bloch; Meerval - Silurus glanis Linnaeus; Rivierprik - Lampetra fluviatilis (Linnaeus); Beekprik - Lampetra planeri (Bloch); e. van de Insekten Insec'a: Vliegend hert - Lucanus cervus Linnaeus; Grote vuurvlinder - Thersamonia dispar Haworth; f. van de Kreeftachtigen - Crustacea: Rivierkreeft -Astacus astacus (Linnaeus) g. van de Slakken Gastropoda: Wijngaardslak - Helix pomatia Linnaeus. 100

de Steltkluut | 1982 | | pagina 22