ZOALS U WELLICHT REEDS VIA DE pers hebt vernomen, is het Mi nisterie van CRM vanaf 1 maart 1980 begonnen met het op ruime schaal verspreiden van voorlich tingsmateriaal over de bescherming van vleermuizen. De reden van deze actie is onder meer gelegen in het feit dat, ondanks de in 1973 ten aanzien van vleermuizen 'genomen wettelijke beschermingsmaatrege len, jaarlijks nog vele tientallen tot honderden vleermuizen als vermeend onge dierte uit afschuw worden doodgeslagen of worden gedood door het gebruik van chemische bestrijdings middelen en door afsluiting, verstoring en vernietiging van hun verblijfplaatsen. Door middel van vorenbedoeld voorlichtingsmateriaal wordt getracht de afkeer welke helaas bij velen jegens vleermui zen bestaat weg te nemen of althans te verminderen. Voorts wordt beoogd allen die dit aangaat te stimuleren vleermuizen en hun verblijfplaatsen te ontzien. Grootoorvleermuis Het voorlichtingsmateriaal, dat in samenwerking met de Com missie voor Onderzoek en Bescherming van Vleermuizen van de Vereniging voor Zoogdierkunde en Zoogdierbescherming werd samengesteld, bestaat onder meer uit een affiche en 'n vouwblad, waarin in kort bestek informatie wordt gegeven over de biologisch interessante eigenschappen van vleermui zen, over hun belangrijke rol in de natuur, over de onjuistheid l^lHl van de afkeer die sommigen van ken ke^ben en over hetgeen men ten aanzien van vleermuizen niet mag, respectievelijk wel zou Vouwblad en affiche zijn ver krijgbaar bij: Ministerie CRM, postbus 5406, 2280 HK Rijs wijk. Telefonisch: 070-949393? tst. 2672. De Afdeling Inspectie Natuurbescherming van bedoeld minis terie heeft ook een vouwblad over Beschermde Dieren en Be schermde Planten. Ook deze vouwbladen zijn op hetzelfde adres gratis op aanvraag verkrijg baar. Ook in grotere aantallen, om UIT TE DELEN bijvoorbeeld. Iets voor scholen, jeugd clubs, bibliotheken, wan delclubs, landbouworgani saties, musea etc.????? 101

de Steltkluut | 1982 | | pagina 23