ATLASPROJECT WINTER- EN TREKVOGELS In aansluiting op het eerder verrichte atlas- projekt (hroedvogels) loopt er nu bij het SOVON een projekt dat gericht is op de Winter en Trekvogels. De bedoeling hiervan is een over zicht te krijgen van welke soorten vogels er waar en wanneer voorkomen. Hiertoe maakt men gebruik van de bekende atlasblokken (5x5 km) en getracht wordt om uiteindelijk te weten te komen welke vogels er in welke maand in ieder blok voorkomen. Het projekt is in oktober '78 gestart en duurt tot oktober '83. Er rest ons dus nog 'n kleine l|r jaar. In Oost Zeeuws Vlaanderen zijn er een aantal vaste mede werkers, maar geconstateerd moet worden dat er tot nu toe nog té weinig bekend is. Op bijgaand kaartje treft u een overzicht aan van de stand van het onderzoek. Er zijn slechts enkele blokken welke nu in voldoende mate zijn onderzocht. Van een groot aantal zijn al redelijk wat ge gevens bekend, maar volledig is het nog lang niet. Tenslotte zijn er een aantal blokken waar niets of nagenoeg niets van bekend is. Om het projekt winter- en trekvogels te doen slagen is het nood zakelijk dat héél Nederland, dus ook Oost Zeeuws Vlaanderen, vol ledig wordt onderzocht. Er rest ons dus nog een flinke klus om die onvolledigheid weg te werken. Het slot van mijn verhaal wordt dus een oproep; een oproep om medewerkers te krijgen voor dit projekt. Graag zou den we wat mensen hebben die zich op een vast blok concentreren en dat zo volledig mogelijk onderzoeken. Als u in één of ander 102

de Steltkluut | 1982 | | pagina 24