De Steltkluut JAARVERSLAG 1981 JAARGANG 12. NUMMER 3. JUNI 1982. Het jaar 1981 was een jubileumjaar in vele opzichten. De Vogelwacht bestond 25 jaar, telde sinds zijn bestaan" het hoog ste ledental (ca 550) het periodiek "De Steltkluut" telde in zijn elfde jaargang een - ook al weer - hoogste aantal pagina's nl. 271. En....het was het jaar met de meeste activiteiten» Een greep uit de activiteiten moge dit illustreren: 17 wandelingen, 15" fietstochten, 5 busexcursies w.o. naar de Grevelingen en Watermael-Bosvoorde2 hut- excursies» naast drie avonden verzorgd door leden die hun mooi ste dia's presenteerden, werd er een druk bezochte lezing gehouden over het gebruik van wilde planten door J.V.Jongepier en een over de vogels van de Braakman door de heer Cees Riemslag. Enige avonden werden besteed aan het leren pluizen van uileballen o.l.v. L.Persijn. Zeer druk bezocht was de basiscursus Vogels Herken nen i.s.m. de ZVU. Daarnaast liep in het verslagjaar nog steeds de op leiding voor IVN-natuurgids welke onze vereniging organiseert tezamen met het Duumpje. Als specifieke activiteiten, die vrijwel de dagelijkse aandacht van de meest actieve onder de leden vragen zijn te noemen: de medewerking aan de S0V0N en watervogeltellingen, de werkgroepen voor de verzorging van nestkasten voor Torenvalk, Steenuil en Kerkuil, medewerking aan het ringwerk, het vogelwaarnemingsar- chief, het tijdschriftenarchief en last but not laest het wil- genknotten dat zijn tiende seizoen inging. Het bestuur. De 'algemene leden vergadering herkoos de heer Alfons de Kind, aftredend bestuurslid. De heer Guus Harts, eveneens aftredend, stelde zich niet meer herkiesbaar; in zijn plaats werd de heer Jan Lievens gekozen op voordracht van het bestuur. Laatstgenoemde nam het secretariaat over. Het bestuur vergaderde in het verslagjaar 13 keer. Naast het be spreken van de dagelijkse gang 'van zaken en activiteiten die voor alle leden merkbaar zijn kwamen "één of meermalen aan de orde pro blemen betrekking hebbend op: jacht, illegale vuilstort, strope rij, de" VOW, beheer van natuurbeschermingsgebieden, of van ter- Excursies Lezingen: Cursussen 81

de Steltkluut | 1982 | | pagina 3