reinen die deze benaming verdienen, de hengelsport en andere recreatie in de groene ruimte, de toepassing van de distelver ordening enz In een aantal gevallen resulteerden deze beraadslagingen in nieu we vergaderingen of besprekingen. Deze werden gehouden met Rijks Waterstaat, Waterschap Axeler Ambacht, alle Oost Zeeuwsch Vlaam se hengelsportverenigingen en ook de natuurbeschermingsconsulent van het Staatsbosbeheer. In een aantal .gevallen meende het bestuur formeel bezwaar te moe ten maken. Enige klachten werden ingediend bij de Algemene Inspec tie Dienst te Tilburg. Een bezwaarschrift werd ingediend tegen de wijzigingsplannen van het bestemmingsplan van de gemeente Hontenisse ten einde de VOW mogelijk te maken. Bij de Gemeente Axel werd bezwaar gemaakt tegen de aanleg van een kleiduivenschietbaan in Smidsschorre Bij de provincie werd bezwaar ingediend tegen het verlenen van een ontgrondingsvergunning aan de CVI voor het aanleggen van een vuilstortplaats in de Dekkerspolder te Westdorpe. Adhesie werd betuigd aan enkele landelijk gevoerde acties: - protest tegen de activiteiten van de Nederlandse Aardgas Mij op Ameland - de activiteiten van het comité Redt de Oostvaardersplassen, - in het kader van "Stop de zangvogelmoord" van Mondiaal alter natief stuurden we een aantal Italiaanse burgemeesters een dankbriefje Uitvoerig werd aandacht besteed aan de in het najaar ter discus sie gestelde provinciale nota natuur en landschapsbescherming. Tevens werd deelgenomen aan de inspraak procedure op de struc tuurschema's in het kader van de planologische Kernbeslissingen (PKB's). Het jubileumjaar 1981. Uitvoerig is hierover geschreven in het jubileummummer van ons periodiek "de Zilveren Steltkluut" welke alle leden en belang stellenden gratis kregen toegestuurd. Hoogtepunt was de toogdag in Zuiddorpe op 27 juni toen onze voorzitter George Sponselee de gouden Lepelaar kreeg uitgereikt van het'bestuur van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels. De heer R. van den Berg nam alles op op een video band welke hij aan de vereniging schonk, zodat we over 25 jaar nog zullen kunnen nagenieten. Publicaties In de eerste plaats dient genoemd te worden het tweemaandelijks verschijnend verenigingsorgaan de Steltkluut onder recfectie van George Sponselee en Marijke Harts. In de loop van het jaar werd gestart met een nieuwe vaste jeugdrubriek "de Flierefluiters". In samenwerking met de ENFB werd een boekje uitgegeven; "Fietsen in Oost Zeeuwsch Vlaanderen" wat zich alras in een on gekende populariteit mocht verheugen. Binnen enkele weken was de eerste druk uitverkocht. Intussen werden voorbereidingen ge troffen voor een nieuwe voor onze vereniging zeer belangrijke uitgave: de volledige herziening van de avifauna, dit keer in 82

de Steltkluut | 1982 | | pagina 4