Saeftinghe 30/3/80. samenwerking met onze zusterorganisatie in West Zeeuwsch Vlaan- eren 't Duumpje". Omzien en vooruitzien. Deze woorden rolden herhaaldelijk over de bestuurstafel. ij moeten er ons van bewust zijn dat onze vereniging momenteel een periode van grote bloei doormaakt. Dit mag tot tevredenheid anleiding geven: anderzijds is het eens te meer noodzakelijk om uit deze bloei kracht en lering te putten over hoe de komende 25 jaar gewerkt moet worden, te beginnen met vandaag. Doelstelling van onze vereniging is meer dan ooit in het geding: meer dan ooit worden de biotopen van onze natuurlijke vogelstand - ook in Oost Zeeuwsch Vlaanderen - bedreigd. De natuur en land schapsbescherming heeft mensen nodig. In Oost Zeeuwsch Vlaande ren poogt de Steltkluut die mensen een huis te bieden. J.Lievens, secretaris. Rust heb ik er gevonden hier waar de natuur zich van het gepeupel scheidt Saeftinghe, m'n schorreland. H.Willaert, Terhole. De vingers van het scenario lopen uiteengespreid dood in de navelstreng van de Honte. -PMERKIi.uENopgevangen op de recent gehouden Beleids- en Bijpraatavondenwaren de aanleiding om in de bestuursver gadering van 21 april j.l. eens van gedachten te wisselen over mogelijkheden meer leden actief bij de vereniging te betrekken Gedacht werd aan uitbreiden van het bestuur en/of instellen van een soort ledenraad. Beide voorstellen werden na rijp beraad afgewezen. Uitbreiden van het bestuur verhoogt niet direct de slagvaardigheid en een ledenraad geeft toch weer niet alle leden kans hun zegje te zeggen. Voor een landelij ke vereniging mag het zinvol zijn twee lagen gedelegeerden te hebben, voor een klein gebied wordt het teveel van het goede geacht. Besloten werd voorlopig door te gaan met Bijpraatavonden en om op de jaarvergaderingen meer ruimte te reserveren voor discussie en gedachtenwisseling Vooral Op de Bijpraatavonden hopen we in toenemende mate niet-leden te mogen ontmoeten, waarmee we kunnen praten over zin en noodzaak van natuurbehoud en -beheer en de vele as pecten daarrond. Bestuur. 83

de Steltkluut | 1982 | | pagina 5