TERUGKIJKEN EN VOORUITZIEN Het z'n zestienen "bij elkaar van gedachten wisselend, soms heftig argumenterend, werd het een spannende avond. Leid draad voor het gesprek was 'n brief van Mare Ploegaert en Henk Castelijns, waarin suggesties werden gedaan om de club jong en actief te houden. Vooral de vraag naar "decentrali satie van het bestuurscentrum" of: hoe betrek je zo veel mo gelijk mensen bij het bestuur, en: organisatie van de be stuursverkiezingen binnen de vereniging, hield de gemoederen bezig. Duidelijk bleek dat de na tuur- en vogelbescherming op enthousiaste dienaren kan rekenen. Gelukkig waren we 't er niet zonder meer over eens hoe dat in de practijk moet worden gebracht: zo blijft de geest vaardig! Enige "meningsverschillen" - Moet het bestuur een goed op elkaar afgestemd team zijn, of een zo goed mogelijke ver tegenwoordiging van alle stro mingen, interessegebieden en territoria? - Verplicht verjongen van het bestuur (bv. maximaal twee zittingsperioden) of: de meest ervaren bestuurders vast zien te houden? - Een bestuursfunctie al dan niet als leerschool voor milieu actie? - Vorm je eerst een werkgroep om mensen bij het werk te ac tiveren of net andersom? - Een bestuur gevormd door vertegenwoordigers van diverse werkgroepen of net niet? - Openbare bestuursvergaderingen, ja of nee? - Het is belangrijker meer leden te hebben dan minder, maar dan wel actieve natuur- en vogelbeschermers. Of 't tegendeel? We werden het er met z'n allen over eens dat we voor dezelf de goede zaak staan en dat: - de zorg voor een goede communicatie binnen de vereniging de voortdurende aandacht heeft en blijft houden van het be stuur - het oprichten en in'stand houden van werkgroepen hoge pri oriteit verdient; - besturen niets geheimzinnigs is, veel werk meebrengt op ei gen kosten en spijtig genoeg buiten het veld; - excursies enz. ook zijn bedoeld voor de geïnteresseerde leek (en wie is dat niet?); - een (nog) groter beroep mag worden gedaan op de zelfwerk zaamheid van de groeiende groep actieve leden. Velen onder 86

de Steltkluut | 1982 | | pagina 8