t ons zijn tot erg veel bereid voor hun hobby en de goede zaak; - we met zijn allen voor elkaar toch een tolerant volkje zijn, ook al verschillen we soms van mening. Sponselee, die het gesprek leidde, beloofde een vervolg. Verslag van de discussie-avond op 18 februari 1982 te Ter- neuzen opgemaakt door de secretaris van de ver.: J.Lievens. De tekening is van de hand van D.Sanders uit Axel. 'T IS MAER IS PRAETE Twee reacties op de overpeinzing die ik onder bovenstaande titel in de vorige aflevering van De SteGtkluut op papier zette. Hier zijn ze. - Als antwoord op "'t Is maer praete" zeg ik, zo als we hier zeggen: "da's proat voor de voak" onzin dus. Een goede vogelaar verstoort niet, en zoekt vooral geen nesten. Een goede excursie ook niet, integen deel: bij een excursie kan men leren hoe het wel moet Maar om terug te komen op de vraag, stel dat het bewezen is dat verstoring enz. optreedt, kun je dan stoppen? Ik "stopten achtermakoar"anders zou je de doelstelling van De Steltkluut voorbij schieten nl. het beschermen van dier en plant- Ed Steyns, Pastoor Smuldersstraat 14, Kloosterzande - Ik ben zeker bereid om deze stelling, hoe onwaarschijnlijk ook, aan te nemen. De onwaarschijnlijkheid is ook weer niet zo groot, ik heb in het verleden al vele malen gezien, dat er vogelaars zijn die het welzijn van de vogels niet altijd op de eerste plaats stellen. Meestal zijn dat soortenjagersiets wat mij niet aanspreekt Of ik bereid ben dienovereenkomstig te handelen? Mocht ik die bereidheid niet hebben, dan zullen de vogels in de toe komst verdwenen zijn en dan zal ik toch een andere hobby moeten zoeken. Ik bied dan mijn kijker en telescoop op de eerste de beste rommelmarkt van De Steltkluutte koop aan. Waarschijnlijk zal ik mij dan met de flora gaan bezig hou den, mits ook daardoor geen ernstige schade ontstaat. Mocht dat wel het geval zijn, dan zal ik me bij de jagers aanslui ten. 't Is maar praten.- Joep v.d.Kammen, Paardevest 11, 4551 EZ Sas van G-ent Duidelijke taal, maar het is niet helemaal "alleen maar 'ns praten"Maar graag nog wat meer reacties voor ik er dieper op in ga. Op wie mag ik rekenen? George Sponselee, Saxhavenstraat 5, 4561 HB Hulst. 8 7

de Steltkluut | 1982 | | pagina 9