VRIJWILLIGERSWERK IN NATUUR- EN LANDSCHAPSBEHEER Wespen kunnen overlast en scha de veroorzaken. Schade zal in het algemeen wel meevallen, hinder of vermeend gevaar kan aanwezig zijn. Wat doe je er tegen, als be strijding echt onvermijdelijk en noodzakelijk is? Bij voorkeur geen vergif, met de hand vangen is echter ook niet zo eenvoudig. In de handel is een plastic val - een moderne versie van de ouderwetse glazen vliegenval - die ergens gezet of ge hangen kan worden. Als lokmiddel beveelt de fabrikant een scheut witte vermouth in water aan, waarmee de bak voor 2/3 gevuld wordt. Suikerwater of limonadesiroop werkt na tuurlijk ook uitstekend. Een suikerklontje of stukje fruit onder de opening verhoogt de werking. De prijs ligt rond de acht gulden. Wij kochten ons exemplaar bij Koster aan de Buitenweg in Axel. Nog niet uitgetest, maar dat zijn we vast van plan. De re sultaten krijgt U te horen. Inmiddels ook gezien bij andere zaken in onze regio. Sp. Op een bijeenkomst met leden en niet-leden te Hulst op 22 maart j.l. kwam de heer E.Vermandei met het voorstel de gemeenten - en eventueel andere instanties - suggesties te doen m.b.t. objecten die door werkloze jongeren op vrijwillige basis kunnen worden ver richt (plan Van der Louw) Gezien de politieke wijzigingen die zich sindsdien hebben voorge daan, is het dubieus of het plan (nog) ooit een kans maakt gereali seerd te worden. Maar we waren al aan het werk gegaan en hebben in de bestuursver gadering van 21 april 1982 een lijst opgesteld. Die willen we niet voor ons houden, want - wiens naam het plan ook draagt - gezien de omstandigheden op de arbeidsmarkt zal er toch wel eens iets die nen te gebeuren. Voor zover mogelijk hebben we de objecten per gemeente uitgesplitst. Kolom 1 staat voor Axel, 2 voor Hontenisse, 3 voor Hulst, 4 voor Sas van Gent en 5 voor Temeuzen. Het lijkt ons wel van bijzonder groot belang, om de plannen te later welslagen, dat de gemeenten een coördinator aanstellen voor dit werl Wij van onze kant zijn graag bereid de ideeën toe te lichten en er - al direct bij de start - er overleg over te plegen. De onderhavige lijst is toegezonden aan alle O.Z.Vlaamse gemeenten en aan de Projektgroep Mensen Zonder Werk te Hulst/hontenisse Besloten werd deze lijst op te nemen in De Steltkluut, zodat de ledei erop in kunnen spelen en nieuwe suggesties kunnen aandragen. 122

de Steltkluut | 1982 | | pagina 12