- Systematisch alle zwerfvuil- binnen en buiten de bebouwde kommen - opruimen en afvoeren. - Herstel Pleistocene groeve Nieuw-Namen (samen met én in overleg met SBB). - Herstel veedrinkputten. - Verwilderde Huisduiven wegvangen. - De hele Schelde-oever ontdoen van aangespoeld vuil en waar nodig veek. - Natuurbeheersmaatregelen in Het Verdronken land van Saeftinghe (w.o. maaien en hooien) in overleg met Stichting Zeeuws Landschap. - Hulp aan Coöp. Schapenhouderij Saeftinghe. - Autowrakken buiten autokerkhoven verwijderen. - De sluis De Grote Petrus bij Zwartenhoek res taureren (overleg RWS, Waterschap Drie Ambachten en Stichting Zeeuws Landschap). - Restaureren Stenen Beer Zandberg (SBB-bezit). - Herstel van monumenten w.o. molens en schuren, ook van particulieren, zonder dat deze daarin een bij drage in de kosten leveren. - Herstel grachten en duikers Hof te Zande Kloos- terzande en onderhoud rond NH Kerk. - Waar nodig herstel van kerkhoven. - Herstel en onderhoud van kleine landschapselemen ten, geen directe natuurgebieden zijnde (kreekresten, overhoeken e.v.a.). - Inventariseren, markeren, herstellen en herplaat sen van historische grenspalen. - Onderhoud en herstel van fraaie, merkwaardige, opvallende of monumentale hekken en dammen bij hoe ven, buitenplaatsen, woningen e.d. - Uitvoeren van rietdekwerken en het oogsten van het benodigde riet. - Reinigen - uitwendig - van historische gebouwen, monumenten, gedenkstenen e.d. - Aanbrengen rustieke rustbanken op diverse plaat sen in de regio en aanleg/onderhoud picnickplaatsen - Inventarisaties van diverse plante- en diersoor ten of bepaalde gebieden. - Onderzoek naar afweermiddelen en technieken ter voorkoming van wild- en vogelschade - Opstellen van beheersplannen/-richtlijnen voor .landschappelijk of natuurwetenschappelijk waarde volle gebieden welke niet in eigendom/beheer zijn bij NB-organisaties - Uitzetten wandelpaden en -routes; fietsroutes; educatieve paden; lange afstandswandelpaden. - Voorbereiden en begeleiden van excursies. - Hulp aan landbouwers bij wegwerken van achter stallig onderhoud aan landschappelijk en natuur wetenschappelijk waardevolle objecten (incl. ge bouwen) 123

de Steltkluut | 1982 | | pagina 13