Constateert men ergens een niet gecontroleerde berm- of dijkbrand (geen "stoker" aanwezig): WAARSCHUW DE BRANDWEER. Ook vanuit het oogpunt van verkeersveiligheid. Gevraagd werd nf de afspraken die met RWS en vissers en spitters gemaakt zijn over aanwijzing en afbakening van de zones waar ge spit mag worden al definitief zijn. Het antwoord moest ontkennend zijn, althans wij vernamen van RWS niets. O.i. studeert men nog op de afspraken. Voor bijzonderheden zie Steltkluut-februari 1982: 11-13. Als er nieuws is laten we het U weten. C.v.d.Hooft vroeg waarom De Steltkluut zich tegen de aanleg van de VOW gekeerd heeft. Het Z .CoördOrgaanwaarbij ook De Steltkluut is aangesloten heeft destijds ALLE pro's en contra's van de VOW afgewogen en kwam tot een negatief advies. Als aangesloten organisatie konden we ons met dat advies verenigen. Op planologische gronden maakten we bezwaar tegen de aanleg omdat platen in de Westerschelde worden verontrust en aangetast, omdat er nieuwe wegen komen met nieuwe doorsnijdingen - beter afsnijdin gen - o.a. van de Vogel bij Kuitaart. Mogelijk toenemende verkeers- en industriële activiteiten - thans een nog nauwelijks bestaand gevaar overigens - hebben naar onze mening een negatieve invloed op landschap en milieu (leefomgeving, natuurwetenschappelijke waarden). Tenslotte vonden we toepassing van art. 19 voor een zo ingrijpende verandering van het bestemmingsplan een oneigenlijk gebruik Discussie over het al of niet op korte termijn realiseren van de tunnel bij Kallo was er w4lmaar het antwoord bleef uiteraard uit. Gesuggereerd werd het de gemeente Antwerpen te vragen. Hetgeen inmiddels is gebeurd. Het antwoord is nog niet ontvangen. C.v.d.Hooft stelde dat er op veel plaatsen lege en halfvolle be strijdingsmiddelenverpakkingen te vinden zijn. Hij schreef deze nonchalance toe aan loonbedrijven en landbouwend. Hij vreest deze onzorgvuldigheid zeer, zowel uit oogpunt van het milieu als ook vanuit direct gevaar voor mens en huisdier. Gevraagd werd er wat aan te doen. Wat? Wijzen op gevaaraspect? Meenemen en zelf afvoeren? Gevaarlijk voor jezelf. Politie waarschuwen? Het merendeel der aanwezigen wilde de bewering dat er inderdaad veel te vinden is niet onderschrijven: men was zelfs een tegen gestelde mening toegedaan. De heer R.Martinet deed de goede sug gestie eens wat berm- en dijktrajecten af te lopen en zelf eens te inventariseren. Het bestuur onderschrijft natuurlijk deze zorg, ziet echter de toestand als niet alarmerend en besluit dan ook verder geen stappen te ondernemen, tenminste -geen algemene. Met belangstelling worden de inventarisaties afgewacht. Wellicht kunnen ook anderen dergelijke onderzoekjes uitvoeren. We houden ons voor de resultaten aanbevolen: ook als deze geen vondsten opleveren. 125

de Steltkluut | 1982 | | pagina 15