nv watermaatschappij xuid-west-nederland (wmx) Planning overig terrein. Het beheer van deze terreinen zal grotendeels bestaan uit "niets doen" (we citeren nog steeds het beheersplan. Sp.). Indien in de toekomst teveel opslag zou verschijnen op de terreinen zodat deze hun (half)open karakter zouden verliezen, zal een deel van de opslag verwijderd worden. Overigens zal van jaar tot jaar beoor deeld worden of eventueel prunusbestrijding op andere terreinen noodzakelijk is. - Niet alleen constateren we hier een tegen strijdigheid tussen "niets doen"kerst bomen inplanten en prunus bestrijden, tevens wordt er weer geen aan dacht besteed aan andere aspec- ten. 4»!^ Terwijl de WMZ (de eigenaar) ons per brief (18 juni 1981) toch het volgende liet weten: anth fokkerstraat 8 - postbus 121. 4460 ac goes - telefoon 01100-27810 aan het bestuur van de "Steltkluut p/a de heer J.J.M. Lievens Kievitstraat 27 4561 KK HULST behandeld door H.J. v.d. Berge telefoon 01100 - 27810, toestel 250 bijlagen kenmerk datum onderwerp P/hb-4838 18 juni 1981 onderhoud bossen We nemen de brief maar in z'n geheel op, omdat samenvattin-| gen gemakkelijk aanleiding geven tot misverstanden of per soonlijke interpretatie. Omwille van de ruimte is de kop iets anders gemonteerd. Sp. Naar aanleiding van het gestelde in uw brief van 27 mei 1981 delen wij u hierbij het volgende mee. Evenals in uw brief van 7 juli 1980 doet u een beroep op onze maatschappij om aan de natuurwetenschappelijke- en rekreatieve aspek- ten van onze houtopstanden te Clinge en St. Jansteen prioriteit te verlenen boven de houtproduktie Andermaal zijn wij bereid, zoals wij al meerdere malen telefonisch aan uw voorzitter hebben uiteengezet, te benadrukken dat de houtpro duktie van de bossen van onze maatschappij geen rol speelt. Als waterleidingbedrijf hebben wij de wettelijke plicht te zorgen voor de levering van deugdelijk drinkwater. Daarbij hebben wij ten behoeve van een afdoende bescherming van de waterwingebieden gekozen voor het instandhouden van de bossen of zelfs uitbreiding daarvan. Nimmer staat daarbij de houtproduktie op de voorgrond, zodat de door u 133

de Steltkluut | 1982 | | pagina 27