De Steltkluut IN MEMORIAM: MR THOMAS LEBRET JAARGANG 12. NUMMER 4. AUGUSTUS 1982. 19 juni j.l. "bereikte ons het bericht dat op 63-jarige leeftijd was overleden de heer mr. Thom(as) lebret uit Middelburg. Wie ook maar enigszins bekend is in de Nederlandse vo gel- en natuurbeschermingswereld kent de naam van de overledene. Zijn grote liefde voor de natuur en zijn grote kennis ervan heeft hij niet voor zichzelf gehou den: vele jaren heeft hij bestuurlijke functies ver vuld binnen de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels, Natuurmonumenten, Het Zeeuwse landschap. Daarenboven had hij wereldwijde contacten met vogelken ners en -beschermers - met name het waterwild was zijn favoriete gevogelte - en ook op internationaal gebied is hij bestuurlijke vernatwoordelijkheid niet uit de weg gegaan. Voor onze vereniging heeft hij zeker een bijzondere betekenis: hij is de oprichter er van. Na de strenge winter van 1956 - een periode met zeer veel leed voor onze vogels - heeft hij zich ingezet in de diverse regio's vogelwachten op te richten. De Stelt kluut is er een van. Sterven is altijd te vroeg, maar zeker als er nog grote plannen bestaan om al de vergaarde kennis vast te leggen in publicaties, zodat anderen er hun voordeel mee kun nen doen, voor alles ten bate van de vogels. We zullen ons moeten verenigen met de gedachte van de bioloog Jean Rostand: Wat denkbaar is, is daarmee nog volstrekt niet aanneme lijk. Moge de familie de ..sterkte vinden het verlies te dragen. 113

de Steltkluut | 1982 | | pagina 3